Od momentu kiedy jeszcze jako nastolatka myślałam o tym, że będę miała kiedyś dzieci twierdziłam, że będzie to Kacper lub Zuzia.
Kiedy zaszłam w ciąże od początku chciałam, aby był to synek i czułam, że tak będzie. Marzenie się spełniło! Kiedy już wiedzieliśmy, że jest to chłopiec zaczęłam się zastanawiać czy rzeczywiście chcę dać mu na imię Kacper.
Wieczorami leżeliśmy z Mężem w łóżku i wymyślaliśmy imiona jadąc po kolei alfabetycznie... Adam, Antoś... Bartek...itd... Przy każdym, które nam się spodobało zatrzymywaliśmy się i szukaliśmy zdrobnień. Niektóre imiona odrzucałam, ponieważ kojarzyły mi się z osobami o takim imieniu, za którymi nie przepadam, mają ciężki charakter lub tym podobne.
Obojgu podobały nam się imiona Piotr i Krzysztof. Wybór padł na Krzysztofa. O decyzji przesądziło porównanie moich wujów - Piotra i Krzysztofa. Piotr jest bardzo uparty, musi mieć zawsze rację - nawet jak jej nie ma Krzychu jest bardzo rodzinny, religijny, spokojny. Postawiliśmy na Krzysia.
"Kisiu" - jak sam o sobie mówi - w grudniu skończy 2 latka, jest bardzo bystry, uczuciowy i wspaniały! Choć wiem, że to jakie jest dziecko zależy też od naszego wychowania, myślę, że imiona maja tez jakieś znaczenie - pewne cechy charakterów są chyba im przypisane.
Magdalena Podzoba
www.mama-kreatywna.pl
Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)
Mazurek z lemon curd, bezami i malinami
Ola1984, 24.03.2023
Biała kiełbasa zapiekana z cebulę, jabłkiem i śliwkami
Ola1984, 23.03.2023
Nie popełniaj tych błędów podczas zakupów wielkanocnych z dz...
olcia, 23.03.2023
Obgryzanie paznokci u dzieci – co robić?
mamprzepis.pl, 22.03.2023
15 zabaw, którymi zajmiesz dzieci, kiedy kolejny raz zostają...
Sedna, 22.03.2023
20 rad dla każdej mamy, które pozwolą nabrać dystansu do rod...
wkawiarence, 22.03.2023
Jak zabezpieczyć meble w pokoju dziecięcym?
mika3008, 21.03.2023
Sałatka z burattą, awokado i pesto
Ola1984, 21.03.2023
Arkusz A4 w kropki do pobrania i wydrukowania
olcia, 21.03.2023
Kaszel suchy czy mokry? Najprostszy sposób jak rozpoznać rod...
wkawiarence, 21.03.2023
Kiedy puka wiosna do Twojego ogrodu
Gośka, 20.03.2023