Wybór imienia. Od Kacperka do Krzysia

Od momentu kiedy jeszcze jako nastolatka myślałam o tym, że będę miała kiedyś dzieci twierdziłam, że będzie to Kacper lub Zuzia.

Kiedy zaszłam w ciąże od początku chciałam, aby był to synek i czułam, że tak będzie. Marzenie się spełniło! Kiedy już wiedzieliśmy, że jest to chłopiec zaczęłam się zastanawiać czy rzeczywiście chcę dać mu na imię Kacper.

Wieczorami leżeliśmy z Mężem w łóżku i wymyślaliśmy imiona jadąc po kolei alfabetycznie... Adam, Antoś... Bartek...itd... Przy każdym, które nam się spodobało zatrzymywaliśmy się i szukaliśmy zdrobnień. Niektóre imiona odrzucałam, ponieważ kojarzyły mi się z osobami o takim imieniu, za którymi nie przepadam, mają ciężki charakter lub tym podobne.

Obojgu podobały nam się imiona Piotr i Krzysztof. Wybór padł na Krzysztofa. O decyzji przesądziło porównanie moich wujów - Piotra i Krzysztofa. Piotr jest bardzo uparty, musi mieć zawsze rację - nawet jak jej nie ma Krzychu jest bardzo rodzinny, religijny, spokojny. Postawiliśmy na Krzysia.

"Kisiu" - jak sam o sobie mówi - w grudniu skończy 2 latka, jest bardzo bystry, uczuciowy i wspaniały! Choć wiem, że to jakie jest dziecko zależy też od naszego wychowania, myślę, że imiona maja tez jakieś znaczenie - pewne cechy charakterów są chyba im przypisane.

Magdalena Podzoba
www.mama-kreatywna.pl

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Jak oszczędzić na jedzeniu?

RozszerzanieDiety, 20.02.2024

Jak myć owoce i warzywa?

RozszerzanieDiety, 20.02.2024

Śródlucie

Kasia84, 18.02.2024

Jakie puzzle piankowe dla niemowlaka?

Katarzyna Mróz, 18.02.2024

Jak zakryć rysy na butach?

Katarzyna Mróz, 18.02.2024

Jakie zabawki dla dzieci nad morze?

Katarzyna Mróz, 17.02.2024

Czego nie wrzucać do muszli klozetowej?

Katarzyna Mróz, 16.02.2024