Wybór imienia. Od Kacperka do Krzysia

Od momentu kiedy jeszcze jako nastolatka myślałam o tym, że będę miała kiedyś dzieci twierdziłam, że będzie to Kacper lub Zuzia.

Kiedy zaszłam w ciąże od początku chciałam, aby był to synek i czułam, że tak będzie. Marzenie się spełniło! Kiedy już wiedzieliśmy, że jest to chłopiec zaczęłam się zastanawiać czy rzeczywiście chcę dać mu na imię Kacper.

Wieczorami leżeliśmy z Mężem w łóżku i wymyślaliśmy imiona jadąc po kolei alfabetycznie... Adam, Antoś... Bartek...itd... Przy każdym, które nam się spodobało zatrzymywaliśmy się i szukaliśmy zdrobnień. Niektóre imiona odrzucałam, ponieważ kojarzyły mi się z osobami o takim imieniu, za którymi nie przepadam, mają ciężki charakter lub tym podobne.

Obojgu podobały nam się imiona Piotr i Krzysztof. Wybór padł na Krzysztofa. O decyzji przesądziło porównanie moich wujów - Piotra i Krzysztofa. Piotr jest bardzo uparty, musi mieć zawsze rację - nawet jak jej nie ma Krzychu jest bardzo rodzinny, religijny, spokojny. Postawiliśmy na Krzysia.

"Kisiu" - jak sam o sobie mówi - w grudniu skończy 2 latka, jest bardzo bystry, uczuciowy i wspaniały! Choć wiem, że to jakie jest dziecko zależy też od naszego wychowania, myślę, że imiona maja tez jakieś znaczenie - pewne cechy charakterów są chyba im przypisane.

Magdalena Podzoba
www.mama-kreatywna.pl

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam