Superbohaterki ze świata Marvel. A jakie moce masz Ty? 

Syn wkracza w wiek dorastania, a ja na nowo odkrywam świat magicznych mocy i superbohaterów ;).
Tym razem jestem w świecie superbohaterek! Chwała Marvelovi, Stanovi Lee i innym twórcom, także mężczyznom, którzy widzą w nas ten super potencjał i siłę! Którzy kibicują i zachęcają kobiety do większej wiary w swoje siły i odwagi w działaniu!

Książka opisuje 65 super kobiet, postaci ze znanych komiksów i filmów produkcji Marvela. Jest to pięknie wydany album/encyklopedia z ilustracjami, cytatami, ciekawostkami. 

Treść będzie ciekawa i motywująca dla kobiet w każdym wieku, każda znajdzie tu coś dla siebie. Przecież superbohaterki posiadają cechy, które my także mamy. No bo w końcu każda mama jest Superbohaterką, prawda? :)

Oczywiście chłopcy i mężczyźni także będą zainspirowani fascynującym światem niezwykłych kobiet!

Zastanowiłam się jakie super moce drzemią we mnie. Doszłam do wniosku, że najbardziej utożsamiam się z Czarną panterą i Meduzą, lubię się uczyć, wykorzystywać w mojej pracy nowe technologie, ćwiczę cierpliwość i życiową uważność, staram się podchodzić do wielu trudności z dystansem. 

A w jakich superbohaterkach wy odnajdujecie swoje własne cechy charakteru?

Od Wydawnictwa:

Tego jeszcze nie było! Nadchodzi czas superbohaterek! Marvel. Superbohaterki to doskonały początek – lub dodatek do – biblioteczki każdego miłośnika Uniwersum Marvela. Na kartach książki znalazły się niezwykłe kobiece postacie światów Marvela – Kapitan Marvel, Squirrel Girl, She-Hulk, Thor, Czarna Wdowa, Ms. Marvel, Spider-Woman, Moon Girl, Silk i wiele, wiele innych. 
 
Autorka Lorraine Cink przygląda się wyjątkowym i inspirującym historiom kobiet, które ukazują ich odwagę i prawdziwe znaczenie siły. Autorka, słynąca z pasji do świata superbohaterów i znająca go od podszewki, opisuje życie różnorodnych, wyjątkowych kobiet, które go zamieszkują. Obdarzone potężnymi mocami uczą nie tylko tego, jak można komuś porządnie zajść za skórę, ale także (a raczej przede wszystkim) tego, jak się rozwijać, odnaleźć pasję i stać się swoją własną bohaterką. Niezależnie od tego, czy superbohaterki uważają swoje nadprzyrodzone zdolności za błogosławieństwo, czy przekleństwo, ich moce są tak samo różnorodne jak one same. Kobiety z tego wszechświata – od Ameriki Chavez z mocarnymi pięściami po Walkirię z boską potęgą – uczą nas, że wszystkie mamy w sobie coś, co sprawia, że możemy czuć się wyjątkowe.     
 
Każdy rozdział pełen jest ciekawych spostrzeżeń oraz wartościowych lekcji o odwadze, sile i tym, jak ciągle zmieniać się na lepsze. 
 
Fascynującą treść książki uzupełnia ponad sto olśniewających, oryginalnych ilustracji utalentowanej Alice X. Zhang, która uczy dziewczynki zarówno o odpowiedzialności, jak i o frajdzie związanej z byciem superbohaterką. Po przeczytaniu tych opowieści przekonasz się, kto tak naprawdę zmienia losy świata.

Książkę możecie zamówić tutaj.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam