Czytamy z dziećmi. Wielka księga. Basia - recenzja zbioru przygód wyjątkowej przedszkolanki

O Basi i jej przygodach pisaliśmy już kilka razy na naszym portalu. I piszemy jeszcze raz - bo naprawdę warto sięgnąć po tę książkę dla dzieci.

Tym razem polecamy “Wielką księgę. Basia” Zofii Staneckiej, w której znajdziecie zbiór 28 opowiadań publikowanych w latach 2011-2012 w miesięczniku „Dziecko”. Dzięki nim poznajemy rodzinę Basi (nie tylko mamę, tatę i braci, ale także wujków i ciocie), jej drzewo genealogiczne i mnóstwo nowych przygód, które się jej przytrafiają przez cały rok.

Każde z opowiadań niesie ze sobą przesłanie dla dziecka, ukazuje codzienne sytuacje, czasem bawi, czasem mówi o sprawach całkiem poważnych.

Cała książeczka podzielona jest na 4 pory roku. Bo przecież każda z nich przynosi nowe pomysły i nowe, inne zabawy czy przygody. Wiosną jest Wielkanoc, można też kupić nowe buty, np lakierki, i można też zjeść pierwsze lody. W lecie z kolei są wakacje, można pojechać w góry… albo nad morze! I można łowić ryby. Jesienią zaczyna się szkoła, wieje wiatr i można łatwo złapać katar. Zimą… zimą zdarzają się śnieżyce! Czekają zimowe przygody, łyżwy...

Warto czytać dzieciom i z dziećmi przygody Basi (zwłaszcza przedszkolakom), ponieważ ukazują prawdziwy świat, problemy, z którymi styka się każdy maluch. Pokazują także, jak można radzić sobie z takimi problemami, jak czerpać radość z nowych przygód. Pomagają rodzicom spojrzeć inaczej na świat dziecka i czasami podpowiadają, jak zareagować, co powiedzieć.

W dodatku dzieci uwielbiają kolorowe rysunki, których mnóstwo znajdziecie w “Wielkiej Księdze”.

Czytamy często przygody Basi z moją córką - przedszkolanką i obie polecamy tę lekturę!

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam