Czytamy z dziećmi. Wielka księga. Basia - recenzja zbioru przygód wyjątkowej przedszkolanki

O Basi i jej przygodach pisaliśmy już kilka razy na naszym portalu. I piszemy jeszcze raz - bo naprawdę warto sięgnąć po tę książkę dla dzieci.

Tym razem polecamy “Wielką księgę. Basia” Zofii Staneckiej, w której znajdziecie zbiór 28 opowiadań publikowanych w latach 2011-2012 w miesięczniku „Dziecko”. Dzięki nim poznajemy rodzinę Basi (nie tylko mamę, tatę i braci, ale także wujków i ciocie), jej drzewo genealogiczne i mnóstwo nowych przygód, które się jej przytrafiają przez cały rok.

Każde z opowiadań niesie ze sobą przesłanie dla dziecka, ukazuje codzienne sytuacje, czasem bawi, czasem mówi o sprawach całkiem poważnych.

Cała książeczka podzielona jest na 4 pory roku. Bo przecież każda z nich przynosi nowe pomysły i nowe, inne zabawy czy przygody. Wiosną jest Wielkanoc, można też kupić nowe buty, np lakierki, i można też zjeść pierwsze lody. W lecie z kolei są wakacje, można pojechać w góry… albo nad morze! I można łowić ryby. Jesienią zaczyna się szkoła, wieje wiatr i można łatwo złapać katar. Zimą… zimą zdarzają się śnieżyce! Czekają zimowe przygody, łyżwy...

Warto czytać dzieciom i z dziećmi przygody Basi (zwłaszcza przedszkolakom), ponieważ ukazują prawdziwy świat, problemy, z którymi styka się każdy maluch. Pokazują także, jak można radzić sobie z takimi problemami, jak czerpać radość z nowych przygód. Pomagają rodzicom spojrzeć inaczej na świat dziecka i czasami podpowiadają, jak zareagować, co powiedzieć.

W dodatku dzieci uwielbiają kolorowe rysunki, których mnóstwo znajdziecie w “Wielkiej Księdze”.

Czytamy często przygody Basi z moją córką - przedszkolanką i obie polecamy tę lekturę!

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam