Chcemy być rodzicami. Od czego zacząć?

Dla kobiety – biologicznie najlepszy czas na pierwsze dziecko wypada między 18 a 28 rokiem życia. Panowie mają o wiele więcej czasu (właściwie nie są ograniczeni czasowo). Jednak sama biologia to nie wszystko. Niezmiernie istotna jest psychika zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Czy oboje są gotowi powitać na świecie nowe życie i wziąć za nie pełną odpowiedzialność?

Tak ważna decyzja musi zapaść świadomie, a nie np. pod wpływem środowiska czy najbliższej rodziny. Decyzja starania się o dziecko nie może zostać podjęta przez jedną osobę – powinno to być starannie przemyślane przez oboje przyszłych rodziców. Jeśli jedno bardzo chce i wpłynie na decyzję drugiego – konsekwencje mogą być bardzo poważne: kłótnie i rozżalenie mogą w końcu doprowadzić do rozpadu związku. Zaczyna się także zastanawianie, czy to właściwy czas ze względu na karierę zawodową i finanse. Czy chce się w jakimś sensie poświęcić swoje życie zawodowe dla dziecka? Czy stać nas będzie na zapewnienie mu godnego życia? By niczego mu nie brakowało? Po przemyśleniu tych wszystkich aspektów i chęci obojga partnerów zaczynają się starania o dziecko. Wbrew pozorom – co potwierdza wiele par – zapłodnienie nie zawsze jest prostą sprawą. Jak wiadomo, najważniejszą rolę odgrywa cykl owulacyjny kobiety – tzw. dni płodne (chociaż wielu lekarzy twierdzi, że tak naprawdę kobieta może zajść w ciążę w każdym momencie cyklu). Jedni mają więcej szczęścia - nie czekają długo na upragnionego potomka, inni muszą wykazać się ogromną cierpliwością, czasem nawet wspomaganą leczeniem farmakologicznym. Zdarza się nawet tak, że im bardziej się chce – tym jest trudniej. Nie raz spotkać można opinię, iż dopiero po zaniechaniu usilnych starań, w momencie rezygnacji i odprężenia – udaję się! Miłość przyszłych rodziców, chęć ich obojga, by posiadać potomstwo i cierpliwość w staraniach są z pewnością najlepszym początkiem do powiększenia rodziny.

Autor: Barbara Cisło

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam