Zaczytani.org ogłaszają konkurs ”Zaczytane Ławki z literaturą w tle” dla każdego, kto czuje w sobie potrzebę tworzenia

Zaczytani.org ogłaszają konkurs ”Zaczytane Ławki z literaturą w tle” pod Patronatem Prezydenta Warszawy na  projekt plastyczny ławki, który potrwa od 23.02. - 24.03.16 r.

W ramach Wielkiej Zbiórki Książek 2016 chcąc wniknąć bardziej w tkankę miasta, chcemy postawić 10 ławek literacko-artystycznych w atrakcyjnych miejscach Warszawy: Pałac Kultury, Centrum Nauki Kopernik, Biblioteka Narodowa, ASP, ul. Francuska i inne.

Dzięki nim literackie akcenty będą dostępne nie tylko w księgarniach, bibliotekach, również w przestrzeni miejskiej. Każda z ławek będzie pomalowana motywami nawiązującymi do klasycznej  literatury polskiej,  polskich bajek i baśni.. Ławki literacko-artystyczne to promocja literatury polskiej wśród mieszkańców i turystów, a także sposób na zaprezentowanie tego, jak bogate jest dziedzictwo literackie Polski.
Uczestnikami konkursu może być każdy, kto czuje w sobie potrzebę tworzenia.

10 najlepszych projektów inspirowanych literaturą polską zostanie przeniesionych na bryły ławek.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu: regulamin, pliki do pobrania  oraz kartę zgłoszeniową znajdziecie Państwo na stronie www.zaczytani.org/zaczytane-lawki/

​Ławki będą ozdobą Warszawy od 22 kwietnia do 30 września 2016 r.
Lokalizacja ławek zostanie naniesiona na interaktywną literacką mapę, która dostępna będzie na oficjalnej stronie miasta Warszawy, www.zaczytani.org oraz w social mediach.

Serdecznie zapraszamy

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam