Wpływ teatru na rozwój emocjonalny dziecka na przykładzie spektaklu "Piotruś Pan i piraci" Wrocławskiego Teatru dla Dzieci

Kontakt ze sztuką jest bardzo ważnym elementem w rozwoju emocjonalnym każdego dziecka.

Dzieci uwielbiają teatr! Wyjścia do teatru z dzieckiem są niezwykle ważne w jego społecznym i emocjonalnym życiu.

Te krótkie chwile, piękne występy zapadają głęboko w pamięć, pobudzają umysł, wzbogacają w nowe doznania estetyczne, rozwijają myślenie abstrakcyjne, wyobraźnię i intelekt. Chyba nie ma takich dzieci, które by nie lubiły teatru!

W tym tygodniu obejrzeliśmy z synem spektakl "Piotruś Pan i piraci" Wrocławskiego Teatru dla Dzieci, który gościnnie występował na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie.

Piotruś Pan i piraci

Artyści zabrali widzów w niezwykłą krainę marzeń, snu i wyobraźni... Przez scenę i nad nią przemieszczały się olbrzymie, ruchome obiekty – wielki statek piracki, Krokodyl, który ryczeć i straszyć potrafi, przezabawny rock'n'rollowy Niby-Ptak, kolorowe lale, niezwykłe maski i niesamowite, latające marionety...

recenzja spektaklu dla dzieci Piotruś Pan i piraci

Synek był zachwycony. Piraci wyciągali swoje szable i walczyli z dzielnym Piotrusiem Panem. Na końcu wygrało dobro i wszyscy byli szczęśliwi. Moje dziecko do końca dnia miało świetny humor i ładnie się bawiło w piratów i walecznych bohaterów.

Polecam z całego serca jak najczęściej zabierać dzieci do teatru!

W kwietniu rodzice z dziećmi z Krakowa i okolic mogą zobaczyć w Nowohuckim Centrum Kultury spektakl "Ośle Serduszko" - Teatru Lalek Rabcio. Zapowiedź spektaklu można przeczytać tutaj: www.blogimam.pl/artykuly/osle-serduszko-spektakl-teatru-lalek-rabcio-w-k...

Więcej wydarzeń dla dzieci i dorosłych znajdziecie na stronie Nowohuckiego Centrum Kultury: www.nck.krakow.pl

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Makijaż permanentny ust

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Parówki z serem na patyczku

iwa643, 16.01.2021

Rocznice ślubu – nazwy

Katarzyna Mróz, 16.01.2021

Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach

Katarzyna Mróz, 15.01.2021