Żadna matka nie chce aby jej syn lub córka zginęli na wojnie... Dlatego warto edukować dzieci w tym kierunku. Uczyć rozwiązywać konflikty dyplomatycznie, konstruktywnie, szanować siebie i innych.
Rozmawiać o takim trudnym temacie jak wojna pomaga książka Wróg, tekst opracował Davide Cali, a ilustracje przygotował Serge Bloch.
Książka nas z synem bardzo poruszyła. Warto zamówić ją >tutaj< i mieć w domu.
Po przeczytaniu i przemyśleniu człowiek się cieszy, że może spać spokojnie i nie słyszeć wybuchów i strzelania za oknem.
Niestety za dużo jest wojen i agresji na świecie. Nawet blisko nas, w sąsiedniej Ukrainie giną codziennie ludzie. To jest bardzo smutne i jedynym rozwiązaniem jest edukacja i wzajemne poszanowanie. Warto pamiętać, że najważniejszą wartością jest życie człowieka, a nie jego cena.
Towarzyszymy jednemu z nich. Dzieje się niewiele – ale jest strach, głód, samotność, tęsknota i poczucie beznadziei – bo może wojna dawno już się skończyła, a on o tym nie wie? Boi się jednak wyjść z okopu, bo w drugiej dziurze siedzi wróg i tylko czyha, by go zabić. Ale może wróg też ma już dość deszczu, skwaru i całej tej wojny? Może razem mogliby ją zakończyć? Gdyby tylko ten drugi chciał wyjść pierwszy…
Niezwykle mocna w swej genialnej konstrukcji, a zarazem prostocie książka ukazująca bezsens wojny i jej absurdalne mechanizmy. Mistrzowska para twórców książek obrazkowych skierowanych do czytelnika w każdym wieku – Davide Cali i Serge Bloch – używając bardzo oszczędnych środków wizualnych i językowych, potrafią w niebanalny i poruszający sposób wyrazić wciąż aktualny apel o pokój na świecie.
Książka z rekomendacją Amnesty International.
Olga
Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!
"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy.
Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu
Co trzeba zrobić?
Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy.
Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.
Do wygrania:
Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek - dostosujemy je do wieku uczestnika:) Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)
Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.
Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.
Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.
Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.
Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)
Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)
Jak Wam się podoba?
Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*
Najlepsze koktajle z ananasem + VIDEO
Zielone_koktajle, 22.01.2021
Pieczona wegetariańska papryka faszerowana
mamprzepis.pl, 22.01.2021
Ada, 21.01.2021
Rumieniec, czy róż do policzków?
Katarzyna Mróz, 20.01.2021
iwa643, 20.01.2021
Potrawka z kurczaka z ziemniakami
iwa643, 20.01.2021
Domowe rogaliki twarogowe na tłusty czwartek albo do lunchbo...
IzaGotuje, 20.01.2021
Katarzyna Mróz, 20.01.2021
Tygrysiaki, 20.01.2021
Wapń w diecie dziecka – co podawać zamiast mleka?
mamprzepis.pl, 19.01.2021
Makaron z łososiem i warzywami
iwa643, 18.01.2021