Wojnom mówimy Nie! Recenzja książki "Wróg". Genialne ilustracje Serge Blocha. Wydawnictwo Zakamarki

Żadna matka nie chce aby jej syn lub córka zginęli na wojnie... Dlatego warto edukować dzieci w tym kierunku. Uczyć rozwiązywać konflikty dyplomatycznie, konstruktywnie, szanować siebie i innych.

Rozmawiać o takim trudnym temacie jak wojna pomaga książka Wróg, tekst opracował Davide Cali, a ilustracje przygotował Serge Bloch.

Książka nas z synem bardzo poruszyła. Warto zamówić ją  >tutaj< i mieć w domu.

Po przeczytaniu i przemyśleniu człowiek się cieszy, że może spać spokojnie i nie słyszeć wybuchów i strzelania za oknem.

Niestety za dużo jest wojen i agresji na świecie. Nawet blisko nas, w sąsiedniej Ukrainie giną codziennie ludzie. To jest bardzo smutne i jedynym rozwiązaniem jest edukacja i wzajemne poszanowanie. Warto pamiętać, że najważniejszą wartością jest życie człowieka, a nie jego cena.

edukacja antywojenna

 
książki o wojnie dla dzieci
 
Od Wydawcy: Jest wojna. Widać jakieś pustkowie. W ziemi – dwie dziury. W dziurach – dwaj żołnierze. Są wrogami.

Towarzyszymy jednemu z nich. Dzieje się niewiele – ale jest strach, głód, samotność, tęsknota i poczucie beznadziei – bo może wojna dawno już się skończyła, a on o tym nie wie? Boi się jednak wyjść z okopu, bo w drugiej dziurze siedzi wróg i tylko czyha, by go zabić. Ale może wróg też ma już dość deszczu, skwaru i całej tej wojny? Może razem mogliby ją zakończyć? Gdyby tylko ten drugi chciał wyjść pierwszy…

Niezwykle mocna w swej genialnej konstrukcji, a zarazem prostocie książka ukazująca bezsens wojny i jej absurdalne mechanizmy. Mistrzowska para twórców książek obrazkowych skierowanych do czytelnika w każdym wieku – Davide Cali i Serge Bloch – używając bardzo oszczędnych środków wizualnych i językowych, potrafią w niebanalny i poruszający sposób wyrazić wciąż aktualny apel o pokój na świecie.

Książka z rekomendacją Amnesty International.

Olga

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Jak oszczędzić na jedzeniu?

RozszerzanieDiety, 20.02.2024

Jak myć owoce i warzywa?

RozszerzanieDiety, 20.02.2024

Śródlucie

Kasia84, 18.02.2024

Jakie puzzle piankowe dla niemowlaka?

Katarzyna Mróz, 18.02.2024

Jak zakryć rysy na butach?

Katarzyna Mróz, 18.02.2024

Jakie zabawki dla dzieci nad morze?

Katarzyna Mróz, 17.02.2024

Czego nie wrzucać do muszli klozetowej?

Katarzyna Mróz, 16.02.2024