Wojnom mówimy Nie! Recenzja książki "Wróg". Genialne ilustracje Serge Blocha. Wydawnictwo Zakamarki

Żadna matka nie chce aby jej syn lub córka zginęli na wojnie... Dlatego warto edukować dzieci w tym kierunku. Uczyć rozwiązywać konflikty dyplomatycznie, konstruktywnie, szanować siebie i innych.

Rozmawiać o takim trudnym temacie jak wojna pomaga książka Wróg, tekst opracował Davide Cali, a ilustracje przygotował Serge Bloch.

Książka nas z synem bardzo poruszyła. Warto zamówić ją  >tutaj< i mieć w domu.

Po przeczytaniu i przemyśleniu człowiek się cieszy, że może spać spokojnie i nie słyszeć wybuchów i strzelania za oknem.

Niestety za dużo jest wojen i agresji na świecie. Nawet blisko nas, w sąsiedniej Ukrainie giną codziennie ludzie. To jest bardzo smutne i jedynym rozwiązaniem jest edukacja i wzajemne poszanowanie. Warto pamiętać, że najważniejszą wartością jest życie człowieka, a nie jego cena.

edukacja antywojenna

 
książki o wojnie dla dzieci
 
Od Wydawcy: Jest wojna. Widać jakieś pustkowie. W ziemi – dwie dziury. W dziurach – dwaj żołnierze. Są wrogami.

Towarzyszymy jednemu z nich. Dzieje się niewiele – ale jest strach, głód, samotność, tęsknota i poczucie beznadziei – bo może wojna dawno już się skończyła, a on o tym nie wie? Boi się jednak wyjść z okopu, bo w drugiej dziurze siedzi wróg i tylko czyha, by go zabić. Ale może wróg też ma już dość deszczu, skwaru i całej tej wojny? Może razem mogliby ją zakończyć? Gdyby tylko ten drugi chciał wyjść pierwszy…

Niezwykle mocna w swej genialnej konstrukcji, a zarazem prostocie książka ukazująca bezsens wojny i jej absurdalne mechanizmy. Mistrzowska para twórców książek obrazkowych skierowanych do czytelnika w każdym wieku – Davide Cali i Serge Bloch – używając bardzo oszczędnych środków wizualnych i językowych, potrafią w niebanalny i poruszający sposób wyrazić wciąż aktualny apel o pokój na świecie.

Książka z rekomendacją Amnesty International.

Olga

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam