W oczekiwaniu na Stasia

Jestem w piątym miesiącu ciąży z pierwszym dzieckiem. Już wiem, że to będzie chłopiec. Imię dla niego miałam wybrane jeszcze zanim poznałam mojego męża ;).

Damy maluszkowi na imię Stanisław. Ja bardzo chcę dać dziecku tak na imię po moim dużo za wcześnie zmarłym tacie, który był naprawdę wyjątkowym, wspaniałym i bardzo ważnym dla mnie człowiekiem i chciałabym w ten sposób uczcić pamięć o nim.

Mąż również od razu przystał na Stasia, ponieważ miał dziadka o tym imieniu, który go wychowywał gdy był małym chłopcem i jak sam twierdzi zawdziecza mu wszystko co najlepsze.

Z imieniem tym wiąże się również pewna historia. Otóż gdy 4 lata temu okazało się, że bratowa jest w pierwszej ciąży z synkiem poprosiłam mojego brata aby nie nazywał synka Staś bo ja tak bardzo chciałam aby moj potomek nosił to imię. Brat okazal się wyrozumiały i chociaż przyznał, że jego pierwszą myślą też było nazwać synka imieniem naszego taty to po rozmowie ze mna zrezygnowal.

Tym sposobem moj bratanek ma na imie Ksawery, a na drugie Stanisław ;) A my czekamy do lutego na naszego Stasia :)

 

Autorka: Marta Najsztub

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam