Spotkanie Mam blogujących we Wrocławiu. Wywiad z organizatorkami wydarzenia

22 lutego o godzinie 13 we Wrocławiu odbędzie się spotkanie Mam blogerek.

Przeprowadziłyśmy z tej okazji wywiad z organizatorkami wydarzenia, które opowiedzą nam w jaki sposób doszło do realizacji pomysłu, odpowiedzą także na pytania, między innymi po co blogującym Mamom potrzebne są takie spotkania.

Lena- autorka bloga Matka wygodna też człowiek

1. Czy to jest pierwsze spotkanie blogujących Mam we Wrocławiu?

Chyba tak, jest to pierwsze Wrocławskie spotkanie mam. Mówię chyba, ponieważ jest to drugie spotkanie blogerek na którym będę, wcześniej byłam tylko na rodzimym w Poznaniu.

2. Co zainspirowało Was do jego organizacji?

Inspiracją był egoizm i ciekawość, bo bardzo chciałyśmy poznać się z Martą, postanowiłyśmy więc zaprosić też inne blogerki, a żeby nie było tak do końca ciotkowato, padł pomysł o warsztatach.

3. O czym piszesz na swoim blogu?

O czym jest mój blog? O tym, by macierzyństwo nie pozbawiło nas kobiecości. Najpierw jesteśmy kobietami, potem matkami. Nie da się tej hierarchii zmienić. Skupiam się na prawdziwej stronie macierzyństwa, tej gdzie kupa śmierdzi, tej gdzie ma się chwilę słabości, tej gdy czasami mówi się do siebie - w co ja się wpakowałam?

Staram się przekazywać, że bycie dobrym rodzicem nie znaczy idealnym, że mamy prawo do pomyłek.
Namawiam czytelniczki do odnalezienia jakiejś pasji, czegoś co będzie sprawiało im przyjemność i pozwoli na poświęcenie choć odrobiny czasu tylko dla siebie. Przy tym wszystkim opisuję nasze codziennie życie w taki sposób, by poprawić moim czytelnikom humor i wyzwolić w nich takie poczucie, że nie są ze swoimi problemami sami.

4. Jaki cel ma Wasze spotkanie? Dlaczego uważasz, że Mamy powinny się spotykać i integrować, co im mogą dać takie spotkania?

Dlaczego warto się spotkać? Bo to interesujące poznać osoby, które rozsiane są po całej Polsce i tkwią w tym samym co my :)

Poza tym to doskonały pretekst, by wręczyć dzieci mężom, odwiedzić fryzjera, przywdziać kieckę zamiast dresu i zniknąć na cały dzień, uprzednio zapominając naładować telefon.

A tak bardziej poważnie, jest to doskonały pretekst by wyjść do ludzi, by podzielić się swoim doświadczeniem, by zintegrować się z innymi matkami.

Często dziewczyny piszące blogi piszą, że tak na prawdę nie mają koleżanek, bo dziecko przewartościowało ich znajomości. No więc jest to też okazja do zawarcia nowych. Poza tym dzięki warsztatom można wynieść wiele cennych informacji, dzięki którym trafi się do większej liczby czytelników.

Chciałabym jeszcze dodać, że we Wrocławiu po spotkaniu blogerek, ‘Matka Jeszcze Nie Wariatka’ i ‘Matka Wygodna też człowiek’ spotkają się także z naszymi czytelniczkami, bo gdyby nie one- nie byłoby nas.

...................................................................................................................................

Marta - autorka bloga Matka Jeszcze Nie Wariatka1. Czy to jest pierwsze spotkanie blogujących Mam we Wrocławiu?

Z tego co mi wiadomo jest to pierwsze takie spotkanie w tym mieście.

2. Co zainspirowało Was do jego organizacji?

Pomysł spotkania miałam w głowie już od dawna. Złościłam się, że duże i fajne eventy blogerów odbywają się daleko ode mnie (Kraków, Warszawa, Poznań). Szukałam informacji o takim wydarzeniu we Wrocławiu. Niestety nic się w tej kwestii nie działo. Wtedy wpadłam na pomysł, że można je po prostu zorganizować.

W blogerskim świecie przyjaźnię się z Matką Wygodną więc uznałyśmy, że fajnie będzie zrobić takie coś razem. Równolegle na forum dla mam blogujących spotkałam Monikę, która miała taki sam pomysł. I… połączyłyśmy siły!

3. O czym jest Twój blog, jakie tematy najczęściej poruszasz?

Jestem (nie)perfekcyjną matką, kobietą z głową pełną pomysłów, z których większości nie mam czasu realizować. Blog jest jedną z tych pasji, które pomagają mi przetrwać macierzyński szał posiadania bliźniąt.

Codzienne życie z bliźniakami jest mieszanką radości, miłości, złości, bezsilności, niewyobrażalnych pokładów cierpliwości i sił.

A mój blog jest właśnie o tym jak przeżyć każdy kolejny dzień z dwójką uroczych, specjalnie wyszkolonych terrorystów, którzy wzrostem nie przekroczyli 1 metra a swoją siłą rażenia potrafią przechytrzyć nas wszystkich. Ponadto jest to miejsce, w którym z nutką ironii i sarkazmu wyrażam swoje macierzyńskie poglądy.

Propaguję myślenie- matka jest przede wszystkim kobietą a dzieci to środek ale nie koniec świata!

4. Dlaczego uważasz, że Mamy powinny się spotykać i integrować, co mają na celu takie spotkania?

Każde wydarzenie, które ma na celu poznanie nowych ludzi jest czymś wartościowym. My postanowiłyśmy, że nasze spotkanie nie będzie zwykłymi plotkami przy kawie i poza walorem towarzyskim, będzie miało również wymiar szkoleniowy.

W tym celu zostali zaproszeni goście, będą przeprowadzone prezentacje i część warsztatowa. Dopiero w części finalnej czeka nas ciasto i pogaduchy! Biorąc pod uwagę program naszego spotkania, śmiało mogę stwierdzić, że każdej mamie blogerce takie spotkanie może dać bardzo wiele. Poza możliwością wyjścia z domu i spotkania się z ludźmi, ma okazję usłyszeć kilka fachowych rad odnośnie prowadzenia bloga, nawiązywania współpracy z firmami, robienia dobrych zdjęć i stworzenia własnej strony www.

Ponadto blogosfera parentingowa powiększa się w bardzo szybkim tempie, ludzie wirtualnie się ze sobą zaprzyjaźniają, żyją swoim życiem nawzajem - warto więc stworzyć okazję do spotkań na żywo.

.....................................................................................................................................

Monika - autorka bloga Dolny Śląsk dla Uli

1. Czy to jest pierwsze spotkanie blogujących Mam we Wrocławiu?

Wygląda na to, że pierwsze:)

2. Co zainspirowało Was do jego organizacji?

To, co jest fajne w blogowaniu, to to, że można wyjść poza Internet. ja osobiście uwielbiam "akcje w realu".

3. O czym jest Twój blog?

Tworzę blogowy przewodnik po Dolnym Śląsku, taki dla dzieci i ich rodziców.

Są tam bajki, legendy, opowiadania, ale też porady praktyczne i ciekawe miejsca.

4. Jaki cel towarzyszy planowanemu spotkaniu?

Mamy blogerki czytają blogi. Przynajmniej ja zaczęłam czytać, odkąd zaczęłam blogować.

Skoro się czytamy, to chcemy się nawzajem poznać. Poza tym uważam, że zawsze spotkania mam są niezwykle inspirujące, bo mamy z zasady sa twórcze inspirujące.

Szczegóły wydarzenia:

www.facebook.com/events/249669001867520/?fref=ts

spotkanie blogujących Mam

Dziękujemy za rozmowę i życzymy udanego spotkania!:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Nosidła marki Tula

Maminka Gadzet, 07.05.2021

Pierwsze wakacje Guzika

igomama, 07.05.2021

Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką

Madka roku, 07.05.2021

Pikantne żeberka barbecue

bistromama, 06.05.2021

Kurczak w sosie słodko-kwaśnym

RozszerzanieDiety, 05.05.2021

Placuszki z cukinii

RozszerzanieDiety, 04.05.2021