Skąd ona wzięła tę zupkę?

Widzieliście reklamę znanej firmy AGD? Mały chłopiec zaskoczony widzi mamę wyciągającą z lodówki zupkę! Miał nadzieję na dzień bez tego paskudztwa a tu niespodzianka! Mam bez gotowania ma zupkę, tylko podgrzeje i proszę!

A tu pojawia się cała masa pytań mamy- rzeczywiście- skąd wziąć tę zupkę? Czy słoiczki? Jeśli tak to jakiej firmy? Gotować samej?Jasne, że tak! Ale skąd wziąć ekologiczne składniki Kupować na targu, od działkowców w środku zimy? A jeśli wszystkie składniki gotowanej zupki były pryskane? jedna mała zupka i tyle pytań!
Oto kilka zasad którymi ja się kieruję!

Karmie piersią jak długo się da- to odporność dla mojego maleństwa i najważniejsze co mogę mu dać. Dlatego jego zupka i menu jest tak samo ważne jak moje!
Słoiczki sprawdzonych i rekomendowanych firm idą jako pierwsze. Czyli dziecku podaję po 1 łyżeczce dziennie, stosownie do jego wieku i wieku podanego na słoiczku. Wprowadzam pierwsze smaki produktów sprawdzonych przez specjalistów.
Gotuję sama zupkę na kilka dni- używam słoiczka czasami jako dodatku, czasem jako bazy. Zależy jakie mam aktualnie warzywa z targu lub działki ( teraz przywiozłam od mamy dynie z działki).
Jak na razie na podwieczorek owoce dostaje słoiczkowe nasz maluszek. Ale z wkładką. najczęściej jest to kleik lub kaszka. Od odrobiny do normalnej ilości glutenu.
Dokładnie sprawdzam zalecenia lekarzy: kieruję się poradnikami żywienia dziecka- rożnymi, nie tylko książeczkami z Hippa czy Bebiko!
Urozmaicam zupki ale nie robię wielkich niespodzianek każdego dnia. Pozwalam maluszkowi przyzwyczaić się do danego produktu np. szpinaku. Jeśli mu nie smakuje, wracam do tego składnika po dwóch tygodniach i o dziwo nie ma żadnego problemu.
Dodaję olej rzepakowy do zupki, gotuję w odzie bez soli i przypraw.
I stąd się wzięła nasza zupka. Dzisiaj była pietruszkowo- ziemniaczano- marchewkowa. Mały wcinał aż mu się uszy trzęsły. Ile podawać? Słoiczki są wielkością posiłku przeznaczoną na jeden raz, dlatego gotując i potem podając dziecku mniej więcej trzymam się miarki jednego słoiczka.

A Wy jak przyrządzacie posiłki- zupki? Słoiczki czy domowe sposoby?

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam