Skąd ona wzięła tę zupkę?

Widzieliście reklamę znanej firmy AGD? Mały chłopiec zaskoczony widzi mamę wyciągającą z lodówki zupkę! Miał nadzieję na dzień bez tego paskudztwa a tu niespodzianka! Mam bez gotowania ma zupkę, tylko podgrzeje i proszę!

A tu pojawia się cała masa pytań mamy- rzeczywiście- skąd wziąć tę zupkę? Czy słoiczki? Jeśli tak to jakiej firmy? Gotować samej?Jasne, że tak! Ale skąd wziąć ekologiczne składniki Kupować na targu, od działkowców w środku zimy? A jeśli wszystkie składniki gotowanej zupki były pryskane? jedna mała zupka i tyle pytań!
Oto kilka zasad którymi ja się kieruję!

Karmie piersią jak długo się da- to odporność dla mojego maleństwa i najważniejsze co mogę mu dać. Dlatego jego zupka i menu jest tak samo ważne jak moje!
Słoiczki sprawdzonych i rekomendowanych firm idą jako pierwsze. Czyli dziecku podaję po 1 łyżeczce dziennie, stosownie do jego wieku i wieku podanego na słoiczku. Wprowadzam pierwsze smaki produktów sprawdzonych przez specjalistów.
Gotuję sama zupkę na kilka dni- używam słoiczka czasami jako dodatku, czasem jako bazy. Zależy jakie mam aktualnie warzywa z targu lub działki ( teraz przywiozłam od mamy dynie z działki).
Jak na razie na podwieczorek owoce dostaje słoiczkowe nasz maluszek. Ale z wkładką. najczęściej jest to kleik lub kaszka. Od odrobiny do normalnej ilości glutenu.
Dokładnie sprawdzam zalecenia lekarzy: kieruję się poradnikami żywienia dziecka- rożnymi, nie tylko książeczkami z Hippa czy Bebiko!
Urozmaicam zupki ale nie robię wielkich niespodzianek każdego dnia. Pozwalam maluszkowi przyzwyczaić się do danego produktu np. szpinaku. Jeśli mu nie smakuje, wracam do tego składnika po dwóch tygodniach i o dziwo nie ma żadnego problemu.
Dodaję olej rzepakowy do zupki, gotuję w odzie bez soli i przypraw.
I stąd się wzięła nasza zupka. Dzisiaj była pietruszkowo- ziemniaczano- marchewkowa. Mały wcinał aż mu się uszy trzęsły. Ile podawać? Słoiczki są wielkością posiłku przeznaczoną na jeden raz, dlatego gotując i potem podając dziecku mniej więcej trzymam się miarki jednego słoiczka.

A Wy jak przyrządzacie posiłki- zupki? Słoiczki czy domowe sposoby?

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Makijaż permanentny ust

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Parówki z serem na patyczku

iwa643, 16.01.2021

Rocznice ślubu – nazwy

Katarzyna Mróz, 16.01.2021

Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach

Katarzyna Mróz, 15.01.2021