Pokój służącej. Wydawnictwo Literackie

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego jedna z najtrudniejszych prac świata jest tak mało szanowana i jedna z najgorzej opłacalna?!

Czasy się zmieniają, a zawód osoby sprzątającej wciąż jest jednym z ostatnich na liście zawodów. Oczywiście można powiedzieć - sprzątać każdy potrafi, jednak bardzo mało osób wie, jak dużo wysiłku kosztuje człowieka wykonywanie takiej pracy od rana do wieczora.

Czy wiesz, jak zazwyczaj traktowane są osoby, zatrudnione u kogoś jako osoby sprzątające? Często są oni traktowani jako niewolnicy! W XXI wieku!

Pokój służącej to głęboko poruszająca i pięknie napisana opowieść o kobietach, które postanowiły walczyć z dyskryminacją i niewolnictwem. 

Dolly i Tala – dwie siostry pochodzące z Filipin pracują w Singapurze jako pomoc w domach brytyjskich imigrantów. Mieszkają w pokoikach bez okien, usługują, sprzątają i wychowują dzieci swoich pracodawców. Są na każde zawołanie. Dolly zostawiła na Filipinach malutką córkę i żyje nadzieją, że kiedyś ją zobaczy. Tala jest niespokojnym duchem – pewnego dnia odkrywa popularnego wśród zamożnych mieszkańców metropolii bloga z poradami, jak traktować służące i jak wymusić na nich posłuszeństwo. Dziewczyna postanawia walczyć o prawa swoje i innych kobiet. Zakłada konkurencyjnego bloga z detalami opisującego okrutne traktowanie pomocy domowej.

Jak potoczą się losy dwóch sióstr? Czy zbuntowane służące odkryją, kto w internecie je szkaluje?

Wyraziste bohaterki, znakomita fabuła, a przede wszystkim sugestywny obraz codzienności – to największe zalety powieści Fiony Mitchell. Pokój służącej nie tylko bawi i wzrusza, ale też otwiera oczy na wiele wciąż nierozwiązanych problemów naszego świata.

Książka została opublikowana przez Wydawnictwo Literackie.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam