Piotruś - "niezłomny jak skała"

Będąc studentką pierwszego roku filologii polskiej, zaszłam w ciążę. I chociaż była ona dla mnie miłym zaskoczeniem, to jednak przysporzyła mi nie lada wyzwań, ponieważ ciężko było wstawać z Brzuszkiem o 5 nad ranem i uczęszczać na wszystkie zajęcia, by dopiero o 21 wieczorem tulić się do poduszki.

Byłam jednak uparta, zdeterminowana oraz wytrwała w postanowieniu, że będę nie tylko troskliwą mamą, ale także dumną panią magister...

I tak przez 9 miesięcy ciąży ja i mój Brzuszek poznawaliśmy magiczny świat literatury, rozpracowywaliśmy tajniki ojczystego języka, odwiedzaliśmy bibliotekę pachnącą opasłymi tomami starych książek, a nawet mieszkaliśmy kątem w budce ksero. W wolnej chwili, Brzuszek - ku uciesze wszystkich uczelnianych ciotek - zarządzał czekoladowe pikniki na uniwersyteckim korytarzu.

Po narodzinach dziecka jeszcze ciężej było mi pogodzić całodobową opiekę nad maluszkiem ze studiami i przygotowaniami do obrony dyplomu. Z tego powodu (a może i dzięki temu) mój synek co weekend odwiedzał ze mną uczelnianą bibliotekę, zdawał ze mną niemal każdy egzamin, a nawet uczestniczył w pisaniu pracy licencjackiej na temat literatury światowej dla najmłodszych.

Kiedy podrósł, razem ze mną pisał pracę magisterską, zaś świat lubuskiej poezji stał się inspiracją dla tworzonych przez niego dzieł plastycznych, kreślonych niezmiennie na maminych rozdziałach magisterskiej pracy.

Tak oto ja zostałam dumną jak paw mamą i mądrą panią magister... a mój synek najbardziej pracowitym i najmłodszym na uniwersytecie studentem polonistyki... A na imię mu, Piotruś... Bo Piotr (od greckiego słowa "petros") znaczy "niezłomny jak skała".

 

Autorka: Magdalena Front

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam