Oddaj książkę - stwórz bibliotekę - zainspiruj innych! Wielka zbiórka książek 2016

Weź udział we wspaniałej przygodzie. Zapraszamy do Zaczytanego świata, w którym zyskacie niebywałą możliwość pomocy Małym Pacjentom w szpitalach oraz staniecie się współtwórcami największego w Polsce poruszenia społecznego promującego czytelnictwo.

 
Zwracamy się z prośbą do wzięcia udziału w Wielkiej Zbiórce Książek  dla dzieci i młodzieży , która odbędzie się  w 5 miastach: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków i  Trójmiasto pod Patronatem Prezydentów  tych miast, Ministra Edukacji Narodowej oraz   Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  w dniach 22.04 – 23.05.2016 r.  

Chcesz zorganizować  zbiórkę książek lub przekazać własne książki dla dzieci i młodzieży? Zajrzyj na: www.zaczytani.org.

ZACZYTANI - oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych - to ogólnopolska kampania społeczna, dzięki której tworzymy biblioteki w szpitalach, domach dziecka, hospicjach oraz promujemy czytelnictwo. 

Dzięki prowadzonym akcjom mali pacjenci mogą zapomnieć o chorobie. Poprzez działania własne,  zaangażowanie wydawnictw oraz osób prywatnych stale dostarczamy książki do placówek leczniczych w całej Polsce. Kampanii Zaczytanych towarzyszy akcja edukacyjna promująca czytelnictwo.

Podczas Wielkiej Zbiórki Książek wspólnie z mieszkańcami Zaczytanych Miast  chcemy zebrać wiele książek ; otworzyć biblioteki Małego Pacjenta w szpitalach , przychodniach, domach dziecka i hospicjach. Przez miesiąc książki będą zbierały : przedszkola, szkoły, biblioteki, firmy, instytucje. Zaczytane sówki wraz z mieszkańcami wymienonych miast  zapakują zebrane książki, które zostaną wysłane do placówek medycznych.

Do Komitetu Honorowego Zaczytanych dołączyli także: Rzecznik Praw Dziecka ,Rzecznik Praw Pacjenta, Biblioteka Narodowa, Fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom, Business Centre Club. Ambasadorami akcji są m.in. Fundacja Wisławy Szymborskiej, Muzeum Narodowe w Krakowie,  Anna Dereszowska,  Małgorzata Ostrowska, Ewa Wachowicz, Ewa Mleczko,  Aldona Struzik, Michał Rusinek, Magdalena Zawadzka, Olga Frycz, Mikołaj Roznerski.

Chcemy prowokować społeczne poruszenie, dzięki któremu zbierzemy najwięcej książek i zachęcimy do częstego zaglądania w karty książek.   

Wielka Zbiórka Książek będzie wsparta miesięczną kampanią medialną pod Patronatem TVP Kultura, Polskie Radio, Agora.S.A.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam