Nie wierzysz we własne siły? To książka dla ciebie!

„Wiara w siebie jest tym czymś, co pomaga ci doko­nywać rzeczy, które wydają się trudne, przerażające albo niemożliwe” – piszą autorki tego niezwykłego poradnika coachingowego dla nastolatek i dodają: ✒ „Wyobraź sobie wiarę w siebie jako malutkiego, ale stanowczego trenera w twojej głowie, pomagającego ci zrobić wszystko, co sobie wymarzysz”.

Ten uparty człowieczek jest po to, żeby ci nie odpuszczać, pozytywnie motywować, rozwiewać wątpliwości i nakłaniać do tego, na co nie zawsze masz ochotę, bo: nie chcesz się „wychylać”, boisz się ośmieszyć, masz mnóstwo obaw, wolisz skulić ogon pod siebie i upodobnić się do innych. Jest niezwykle potrzebny, bo nawet zwyczajne bycie sobą, pokazanie twojego prawdziwego „ja” może wymagać większej wiary w siebie i odwagi, niż dopasowanie się do ste­reotypu. A będąc sobą, będziesz szczęśliwsza. To sprawdzony naukowo fakt, który potwierdzają entuzjastyczne reakcje całej rzeszy silnych kobiet, które osiągnęły sukces i ich zachwyty nad książką Katty Kay i Claire Shipman.

Zresztą przeczytaj sama...

 ✒ Łał! Kocham, kocham, kocham tę książkę. Codziennie spotykam dziewczyny, które ogromnie cierpią, ponieważ nie znają narzędzi opisanych w Pewnej siebie dziewczynie… Dorośli doce­nią fakt, że książka koncentruje się na budowaniu wiary we własne siły i konkretnych scenariuszach postępowania, a dziewczyny poko­chają ją za humor, opowieści z życia i ciekawe zadania.

PHYLLIS L. FAGELL , doradczyni edukacyjna,  pisarka

i autorka kolumny O rodzicielstwie w „Washington Post”.

✒ Dziewczyny powinny wiedzieć, że być inną jest cool. Ja odrobi­łam tę lekcję na lodowisku, grając w hokeja... Ta książka pomoże każdej dziewczynie zmienić swój sposób myślenia, tak by mogła poczuć zachwyt i pewność siebie pły­nące z faktu, że jest niepowtarzalna.

HILARY KNIGHT, srebrna medalistka olimpijska,

zawodniczka amerykańskiej kobiecej reprezentacji w hokeju

✒ Żałuję, że nie mogłam przeczytać tej książki, kiedy sama byłam mała — i ogromnie się cieszę, że współczesne dziewczyny ją otrzymują.

SHERYL SANDBERG, dyrektor operacyjny Facebooka

✒  Absolutne must-have każdej dziewczyny, która chce spełnić swoje marzenia.

LAURIE HERNANDEZ, gimnastyczka,

złota medalistka olimpijska

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam