Magia Świąt. Konkurs z Limango: "Moja wigilijna opowieść"

Już czuję magię Świąt” powtarzam sobie tak często, jak to możliwe: kiedy słyszę piosenkę o śniegu i bałwanie, kiedy kończę myć okna i wieszam czyste firanki, kiedy mąż wraca właśnie z wytrzepanym dywanem pod pachą i dumnie macha trzepaczką. Faktycznie, już od tygodnia czuję magię Świąt. Chociaż ostatnio jakby coraz mniej…

-AAAAA!!!!- krzyczy mój trzyletni syn Kacper biegając z dużego pokoju do sypialni. Dlaczego? Bo chcę!

-Kacper przestań wrzeszczeć, obudzisz Olę!

-AAAA!!!- budzi się siedmiomiesięczna Ola.

-Obudziła się?- pyta z uśmiechem Kacper, gdy wchodzę do jego pokoju z małą na rękach…

-Marta…-słyszę za plecami głos męża- czemu kupiłaś taką beznadziejną wędlinę? A ser to tak ci baba w sklepie pokroiła grubo, że nie da się jeść. Trzeba było poprosić o cienkie plasterki…

-Trzeba było samemu iść do sklepu- próbuję się odgryźć, ale już moją uwagę przykuwa Kacper, który na swoje łóżko próbuje załadować mini stolik z krzesełkami- Kacper, co ty robisz??

-Będę pił kawkę.- odpowiada mała szelma i z kubkiem wody siada na krześle postawionym na łóżku. Krzesło się chybocze i… Kacper razem z kubkiem lądują na poduszce!

-Dosyć tego! Idźcie na podwórko, ja trochę posprzątam. W końcu jutro wigilia.

Dopóki nie miałam dzieci, nigdy nie myślałam, że przyjemnie jest pobyć samej w domu i po prostu posprzątać. Teraz rozkoszuję się tą chwilą: ścieranie kurzu-cisza. Pranie-cisza. Gotowanie-cisza.

-Marta!!! Wiesz co Kacper zrobił??? -Koniec ciszy- specjalnie wszedł w psią kupę! Musieliśmy wracać! Całe spodnie i buty uwalone!

Nie wytrzymam? Wytrzymam! Przecież za dziesięć lat będę tęskniła do tej chwili. A już za chwilę Kacper czyściutki łapie mnie za nogę.

-Mamo, daj buzi po eskimosku. Właśnie zrobiłem sam siku na sedes i sam zgasiłem światło. Jak tak dalej pójdzie to w tym miesiącu już będę dorosły.

Ola patrzy na mnie tymi pięknymi brązowymi oczami i łapie mnie za brodę. Mąż mnie przytula i przeprasza, że czepiał się zakupów. Za chwilę ubierzemy choinkę, pobijemy pewnie ze dwie bombki, a jutro mąż przebrany za Świętego Mikołaja wręczy zachwyconym dzieciom prezenty.

 

Ewelina Wójcik

Ta historia bierze udział w konkursie z Limango:  "Moja wigilijna opowieść". Poznaj szczegóły  konkursu (klinknij tutaj) i przyślij do nas swoją magiczną opowieść! Konkurs z Limango: 9.12 - 22.12.2013, ogłoszenie wyników 23.12.2013

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam