Macierzyństwo bez Photoshopa. Premiera! Patronat BlogiMam

Książka "Macierzyństwo bez Photoshopa" już wydana!

25 maja nakładem Grupy Helion, w marce Sensus ukazała się książka „Macierzyństwo bez Photoshopa” – 4. edycja charytatywnego projektu “Macierzyństwo bez lukru". Autorki, m.in. Małgorzata Dawid-Mróz (manufaktura-radosci.pl), Dorota Smoleń (od-rana-do- wieczora.blog.pl) , Katarzyna Ogórek (twojediy.pl), Malwina Ferenz (dzieciowo.pl), Anna Kowalczyk (boska matka.pl), Joanna Skotnicka (moje-waterloo.blogspot.com) podjęły w niej temat ciała kobiety- matki, niedoskonałego, naznaczonego śladami ciąży.

Przemyślenia te są bardzo indywidualne, ukazują cały wachlarz postaw: od zachwytu nad ciążą po niechęć do tego stanu, od niezgody na swój wygląd po całkowitą akceptację. Bardzo interesujące są głosy autorów, którzy szczerze i bezkompromisowo piszą o ciałach matek swoich dzieci.

To akcja charytatywna blogerów, matek i ojców, na rzecz ciężko chorego Mikołajka. Od 2011 r. Autorki wydały trzy tomy tekstów o rodzicielstwie, które odbiły się szerokim echem w dyskusji o byciu matką i ojcem w Polsce. Autorzy przekażą całość honorarium z każdego egzemplarza książki na konto chorego na rdzeniowy zanik mięśni Mikołajka Kamińskiego w Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”.

Więcej o książce

Obraz macierzyństwa w mediach to głównie Photoshop: matki są wymuskane, szczupłe i promienne, dzieci czyste i uśmiechnięte. Inne spojrzenie nie jest mile widziane.

Porozmawiajmy o matkach

O tym, jak wyglądają naprawdę.
Jak się czują w swoim nowym ciele w ciąży i po narodzinach dziecka. Można kochać swoje ciało z dzieckiem w brzuchu, jak Izabela, i można go nie lubić, jak Małgorzata. Można walczyć o powrót do stanu sprzed ciąży – i nasze bohaterki walczą: jak Łucja, która wytrwale ćwiczy i Karolina, która zoperowała sobie biust. Można zaakceptować, że nie jest idealne - i żyć pełnią życia, jak Katarzyna i Malwina.

Posłuchajmy ojców

Jak postrzegają ciała swoich ukochanych kobiet w ciąży i po ciąży?
Mocne teksty Jana, Macieja i Zdzisława opisują punkt widzenia prawdziwych mężczyzn.
Trzymasz w ręku zbiór doskonałych, intymnych, szczerych, zapadających w pamięć historii. Donośny głos matek i ojców, którzy w kolejnej, czwartej już edycji “Macierzyństwa bez lukru” nie boją się mówić prawdy o macierzyństwie i ojcostwie. Posłuchaj ich opowieści, odnajdziesz w nich swoją.

Autorzy przekażą całość honorarium z każdego egzemplarza tej książki na konto chorego na rdzeniowy zanik mięśni Mikołajka Kamińskiego w Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”.

“Widuję Was, mamy, codziennie. Co czujecie, patrząc na siebie w lustrze? Widzicie starsze niż kiedyś, niedoskonałe ciało? Zobaczcie w nim bogactwo doświadczeń, siłę i mądrość. Dałyście życie, karmiłyście, stworzyłyście nowego człowieka. Dajecie mu zdrowie i ciepło, poczucie bezpieczeństwa i morze miłości. Przejrzyjcie się w oczach swoich dzieci, spójrzcie oczami partnera. Jesteście piękne, choć czasami w to wątpicie. Jesteście silne, mimo że często w to nie wierzycie. Jesteście mądre, a nie zawsze sobie ufacie. Jesteście mocne jak drzewo tańczące na wietrze — nie dajcie się rozmieniać na wióry.”

Julita Hypki, fragment książki

 Książkę "Macierzyństwo bez Photoshopa" możecie zamówić >tutaj<.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Epl Table Week 18 2020

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Bowling Around Me

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Tic Tac Toe Xoxo Cupcake Surprise

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Minecraft Dungeons Pc

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Cyberpunk 2077 Cheat

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Gta 6 Spek

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Football Scores Championship

Magdalena.Siry, 28.07.2021