Kordian- wybór od serca

Imię Kordian - wybór od serca. Kiedy znaliśmy już płeć naszej "fasolki" i przyszedł moment poszukiwań imienia, nie poprzestaliśmy na filmowym Jasiu Fasoli ;). Chociaz bardzo lubię to imię. Chciałam jednak, by imię naszego synka było wyjątkowe ze względu na swoje znaczenie, ale również niepospolite, żeby maluch nie odwracał się za często, kiedy będą wzywać jego immienników.

Miałam kilka swoich typów, ale chciałam, żebyśmy tę decyzje podjęli wspólnie z mężem, chociaż wiedziałam, że może to być trudne i być może to ja będę musiała pójść na kompromis. Wymieniłam swoje typy...A mąż w odpowiedzi zapytał krótko: a może Kordian? To był ułamek sekundy kiedy promienny uśmiech na mojej twarzy odpowiedział sam za siebie, a ja od tamtej chwili czułam jakby to imię było od dawna częścią nas.

Przy tej okazji dowiedziałam się, że "Kordian" Juliusza Słowackiego był ulubioną lekturą szkolną mojego męża, a imię to, wymyślone przez samego autora, miało oddawać charakter głównego bohatera i pochodzi od łaćińskiego słowa cordus, czyli serce.

A czego można pragnąć więcej dla swojego dziecka niż największej z cnót - nieskończonej miłości.

 

Autorka: Kamila Kosior

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam