Kochana Zuzia z charakterkiem

" Niesforna Zuzia"

Jestem mamą małej Zuzi. Gdy zaszłam w ciążę, nie zastanawiałam się nad imieniem od razu. Olśniło mnie później.

Dawno, dawno temu jak byłam piękna i młoda spacerowałam z koleżanką po Galerii. Zwróciłyśmy w pewnym momencie obie uwagę na wielkiego słodkiego misia na wystawie i postanowiłyśmy tam wejść. Był to markowy sklep zabawkowy. Gdy weszłyśmy, usłyszałyśmy wrzask, pisk, tupanie nóżek, machanie rączkami i wiele innych dziwnych odgłosów :).

Obróciłyśmy sie za siebie, a tam mała, śliczna dziewczyneczka. Blondyneczka o wielkich, niebieskich, zapłakanych oczkach. Miała może 4 latka. Była przytulona do misia i to właśnie Ona wydawała z siebie te dziwne dla Nas dźwięki, bo żadna nie miała wtedy dzieci. Dziewczynka miała na imię Zuzia i leżała przyklejona do misia. Mama ją ciągnęła za rękę, ale ona nie chciała się oderwać i krzyczała, że go chce.Kobieta była czerwona ze złości. 

Wtedy pomyślałam, że mała ma charakterek. Dlatego moje dziecko też kiedyś nazwę Zuzia.  Minęło parę dobrych lat i  zaszłam w upragnioną ciążę. Gdy poznałam płeć dzidziusia, cała szczęśliwa w skowronkach siedziałam na łóżku. Mój mąż leżąc na podłodze z nogami w górze uczestniczył w wymyśleniu imienia. Strasznie podobało mu się Jadwiga !

Nie mogłam Go przekonać aby skończył w końcu mi o tej Jadwidze mówić. Wstałam z łóżka i zaczęłam tupać nogami i robić dziwne miny jak małe dziecko. Wtedy właśnie mnie olśniło i przypomniałam sobie tą niesforną małą blondyneczkę Zuzię.

Trafiłam w dziesiątkę, mój mąż był zachwycony imieniem i została Zuzia. Nasze słoneczko ma już 6 miesięcy i hmmm... chyba wychodzi Zuziaczkowy charakterek. Ale i tak jest słodka. Mam nadzieję, że gdy już dorośnie nie będzie miała nam za złe, że jej wybraliśmy takie imię. Dla nas zawsze będzie małą słodką Zuzią.

 

Autorka: Mama Zuzi

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam