Eryk - Andrzejkowa niespodzianka

Dnia pewnego, mama Gwiazdeczka i tata Pingwinek, stwierdzili, że chcą mieć dziecko. Takie małe, kochane ich najukochańsze.

I tak oto w kwietniu 2012 mama dowiedziała się, że jest w ciąży. Radość była niesamowita, ale.. także i strach. W czerwcu lekarz poinformował nas, że będziemy mieć córeczkę. Ooo tak!

Będzie Amelia - postanowione trzy lata wcześniej ! Dlaczego? Bo któregoś dnia mama z tatą zgadali się o imionach które im się podobają i stwierdzili, że Amelia to piękne imię. A Amelia Nadia S. będzie brzmieć pięknie.

I tak oto mijały miesiące, zbliżał się termin porodu. Jednakże Amelii wcale się nie spieszyło. 9 dni później na świat przyszedł chłopczyk! Jakież było zaskoczenie wszystkich. I jak to? Miała być Amelka!

I tak oto matka z ojcem głowili się nad imieniem dla dziecka. Każdy mówił...'Andrzej, Andrzej",bo przecież urodził się w Andrzejki. Ale nam się nie podobało. Choć tata miał chwilowe zachwianie.

Nie mieliśmy nic konkretnego wymyślonego, bo przecież... "nie trzeba było". A tu Ci taka niespodzianka. Mamy faworyt Patryk nie podobał się tacie, tata zaś...wybrał Mirosława, co ani trochę się mamie nie spodobało.

Nic nie pasowało do naszego syna. Aż tu w tym samym czasie, matka i ojciec wypowiedzieli ... ERYK. TAK!! Eryk to imię pasowało idealnie do naszego dziecka. I tak oto nasza andrzejkowa niespodzianka została ochrzczona jako Eryk Andrzej.

 

Autorka: Aneta Poniatowska

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach

Katarzyna Mróz, 15.01.2021

Pizza owocowo warzywna

iwa643, 15.01.2021

Mix sałat z krewetkami

iwa643, 14.01.2021

Wegańska pasta kanapkowa

iwa643, 14.01.2021

Śluz przed okresem

Katarzyna Mróz, 14.01.2021

Jaki kolor ma malachit?

Katarzyna Mróz, 13.01.2021

Zupa gulaszowa z porem

iwa643, 13.01.2021

Miód faceliowy

Katarzyna Mróz, 13.01.2021