Wyniki Festiwalu Teatrów Dla Dzieci, Kraków 2016

Kolejna edycja Festiwalu za nami. Na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury zaprezentowano 10 spektakli w wykonaniu teatrów z całej Polski, m.in. z Będzina, Częstochowy, Kielc, Rabki-Zdroju. Dodatkową atrakcją Festiwalu były spektakle dla „naj-najów”, wystawy oraz warsztaty.

Podczas przeglądu młodzi widzowie, wypełniając ankiety, wybierali najciekawszy spektakl.

Ostatecznie zwycięzcą okazała się „Niesamowita przygoda Robaczka Kłaczka” – Teatru im. Adama Mickiewicza z Częstochowy, otrzymując 25% wszystkich głosów.

Nagrodzone przedstawienie będzie można ponownie zobaczyć na scenie NCK  już 12 kwietnia.

Nagrody – niespodzianki dla autorów najciekawszych uzasadnień zamieszczonych w konkursowych ankietach otrzymują:

·Olaf Sobota

·Hania i Kuba Adamczyk

·Dominika Cichy

·Tomasz Golc

·Alicja Korczyńska

·Monika Putek

·Julia Szmuc

·Jakub Wieczorek

·Julia Fryc

·Klaudia Wiśniewska

·Natalka Adaś

·Monika i Maksymilian Motyl

Poniżej trzy uzasadnienia, które szczególnie przypadły jury do gustu:

Tomasz Golec (7 lat)

Spektakl „Smoki”

Opowieść o przyjaźni i łamaniu stereotypów. Opowiedziane z humorek i pomysłem na wzór Don Kichota i Sancho Pansy. Cudowna choreografia, scenografia, mimika aktorska. WIELKA TAJEMNICA.

Alicja Korczyńska (8 lat)

Spektakl „Niesamowita przygoda Robaczka Kłaczka”

Bo lubię robaczki – mam kota i on ma kłaczki.

Olaf Sobota(7 lat)

Spektakl „A niech to Gęś kopnie”

Extra przedstawienie o gęsi, która ma depresje i myśli samobójcze. Gęś mnie śmieszyła. Wszystko było „postawione na głowie”. Gęś, która zmusza lisa aby ją zjadł J Ale w końcu… rodzi się między nimi uczucie. Duża dawka humoru i super piosenka na zakończenie o szczęściu. I wątek kryminalny.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam