In vitro - moja własna sprawa!

Często ludzie osądzają rodziców, którzy decydują się na zabieg in vitro.
A co powiecie o sytuacji gdy para próbuje bezskutecznie zajść w ciążę od 10 długich lat!?
Jak można pogodzić się z niemożliwością poczęcia własnego dziecka i dlaczego mamy odmówić sobie bycia rodzicami?

Kiedy poznałam mojego obecnego męża od razu chciałam mieć z nim dzieci, marzyliśmy wspólnie o 2 ślicznych córeczkach. Po wieloletnich próbach, łzach i rozpaczy już prawie się poddaliśmy i powoli zaczęliśmy się godzić z faktem, że bycie rodzicami chyba nie jest nam pisane:(

Nasi rodzice zaczęli poruszać temat zapłodnienia in vitro, namawiać nas na spróbowanie tej metody. Otrzymaliśmy od naszych najbliższych bardzo dużo wsparcia i ciepła w tamtym okresie.

Spróbowaliśmy i udało się za pierwszym razem! Potem kolejna ciąża i również za pierwszym razem! Boże, jacy szczęśliwi byliśmy, kiedy usłyszeliśmy, że jestem w ciąży, nigdy nie zapomnę tego uczucia!:))) Z jaką radością zmienialiśmy pieluchy, wstawaliśmy po kolei w nocy. Każdy okres rozwoju dziewczynek był dla nas pełen radosnych chwil. Nasze marzenie się spełniło, jesteśmy szczęśliwymi rodzicami:))

Kiedy teraz słyszę, że in vitro powinno być zabronione, to stają mi łzy w oczach. Ludzie, którzy tak myślą chyba nigdy w życiu nie przeżyli tego co my. Niektórzy też mówią, że dzieci zapłodnione z in vitro to dzieci "sztuczne", bo z próbówki. Matko, jak można coś takiego powiedzieć! Trzymam się jak najdalej od takich ludzi i po prostu jestem szczęśliwa!

Izabela

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Makijaż permanentny ust

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Parówki z serem na patyczku

iwa643, 16.01.2021

Rocznice ślubu – nazwy

Katarzyna Mróz, 16.01.2021

Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach

Katarzyna Mróz, 15.01.2021