Poznaj niezwykłe korzyści rysowania!

Każdy dobrze wie, jak ważną rolę w rozwoju dziecka pełni rysowanie. Jest nie tylko przyjemnym sposobem spędzenia czasu, ale również doskonale wpływa na wyobraźnię, kształci umiejętności manualne oraz kreatywność. Czy wiesz jednak, że rysowanie i ogólnie twórcze działanie ma też ogromne znaczenie dla dorosłych?

Naukowcy udowodnili, że rysowanie nie tylko w wieku dziecięcym ale również dorosłym aktywizuje umysł. Miałaś ciężki dzień w pracy albo jesteś po prostu zmęczona codziennymi obowiązkami? Chwyć za kartkę papieru i kredki, a zobaczysz jak rysownie świetnie odpręża i pozwala uwolnić się od stresu i negatywnych emocji. To także świetna zabawa, przelej swoje fantazje i kreatywne pomysły na papier.

Postaraj się wygospodarować przynajmniej 10 minut dziennie, a zobaczysz, że rysowanie sprawi, że będziesz bardziej twórcza w życiu codziennym. Pamiętaj, że ważna jest systematyczność, a efekty gwarantowane.

Od dzisiaj niech kredki i farby w waszym domu nie będą zarezerwowane jedynie dla dziecka. Spróbujcie rysować razem, a dostarczy wam to dużo radości i będzie świetną okazją do wspólnej zabawy.

Zachęcamy Was Drogie Mamy do podzielenia się Waszymi twórczymi pracami na Blogimam.pl. Po zalogowaniu się dostępne będą funkcje dodawania zdjęć do galerii.

Życzymy Wam weny twórczej ;) Inspirujmy się nawzajem!

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam