Poznaj niezwykłe korzyści rysowania!

Każdy dobrze wie, jak ważną rolę w rozwoju dziecka pełni rysowanie. Jest nie tylko przyjemnym sposobem spędzenia czasu, ale również doskonale wpływa na wyobraźnię, kształci umiejętności manualne oraz kreatywność. Czy wiesz jednak, że rysowanie i ogólnie twórcze działanie ma też ogromne znaczenie dla dorosłych?

Naukowcy udowodnili, że rysowanie nie tylko w wieku dziecięcym ale również dorosłym aktywizuje umysł. Miałaś ciężki dzień w pracy albo jesteś po prostu zmęczona codziennymi obowiązkami? Chwyć za kartkę papieru i kredki, a zobaczysz jak rysownie świetnie odpręża i pozwala uwolnić się od stresu i negatywnych emocji. To także świetna zabawa, przelej swoje fantazje i kreatywne pomysły na papier.

Postaraj się wygospodarować przynajmniej 10 minut dziennie, a zobaczysz, że rysowanie sprawi, że będziesz bardziej twórcza w życiu codziennym. Pamiętaj, że ważna jest systematyczność, a efekty gwarantowane.

Od dzisiaj niech kredki i farby w waszym domu nie będą zarezerwowane jedynie dla dziecka. Spróbujcie rysować razem, a dostarczy wam to dużo radości i będzie świetną okazją do wspólnej zabawy.

Zachęcamy Was Drogie Mamy do podzielenia się Waszymi twórczymi pracami na Blogimam.pl. Po zalogowaniu się dostępne będą funkcje dodawania zdjęć do galerii.

Życzymy Wam weny twórczej ;) Inspirujmy się nawzajem!

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam