Powietrze przesiąknięte słodkim zapachem pomarańczy. Konkurs z Limango: "Moja wigilijna opowieść"

Powietrze przesiąknięte słodkim zapachem pomarańczy, ciepły piernik studzi się na parapecie, kolorowe światełka migocą na choince. Siadam na kanapie w towarzystwie imbirowej herbaty i ulubionej książki. W tle słychać kolędy i cichutkie pyrkanie bigosu na kuchni…

… gdy nagle z sąsiedniego pokoju słuchać:

„Mamoooooo….!!!! On mi zepsuł tory!!!!”

… tak naprawdę dopiero tu zaczyna się historia o tym jak wyglądają nasze święta. To co napisałam powyżej to tylko moje coroczne ciche marzenie…:)

Zatem hałas.

Dużo hałasu w którym nie ma miejsca na czytanie książki… Herbata już dawno ostygła. Piernik zanim ostygł, w połowie znikną! Chyba był dobry. Bigos też będzie dobry… Rety BIGOS! Bigos dawno się już pewnie przypalił bo przecież trzeba było naprawić Tymciowe tory…

Chociaż lampki na choince świecą. Ciekawe na jak długo? Biorąc pod uwagę fakt, że w ferworze zabawy w chowanego, pożegnaliśmy dziś już cztery bombki…

Przedświątecznych porządków też już nie widać… W tym to akurat ekspertem jestem ja! Najpierw chowam tak, żeby pamiętać gdzie chowam a potem okazuje się, że już nie pamiętam i efektem szukania jest konieczność ponownego sprzątania…

Gotowanie bigosu będąc jednocześnie bezustannie ciągniętym za obie nogawki, bo przecież trzeba koniecznie, absolutnie natychmiast zbudować zamek z koca i krzeseł, stanie się chyba niedługo moim hobby. Robiąc raz po raz slalom między synami i rozrzuconymi samochodami można z pewnością spalić milion kalorii!

Jest głośno, tłoczno ale za to radośnie, ciepło i rodzinnie…!

Każdego roku. Ba! Każdego dnia myślę o tym, ile bym oddała za dzień ciszy i odpoczynku a jak przychodzi co do czego, okazuje się, że bez tego naszego radosnego bałaganu Święta to nie byłoby to samo!


Magdalena Wojewódzka, www.waytoomuchtestosterone.blogspot.com

Ta historia bierze udział w konkursie z Limango:  "Moja wigilijna opowieść". Poznaj szczegóły  konkursu (klinknij tutaj) i przyślij do nas swoją magiczną opowieść! Konkurs z Limango: 9.12 - 22.12.2013, ogłoszenie wyników 23.12.2013

Komentarze Facebook

Najnowsze

aleksandra molik
aleksandra molik
aleksandra molik
aleksandra molik
aleksandra molik
aleksandra molik
aleksandra molik
aleksandra molik
aleksandra molik
aleksandra molik

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Test odpowiedzialności

Tygrysiaki, 18.01.2021