Podróż z dzieckiem – jak się przygotować?

Większość osób lubi podróżować. Są też prawdziwi pasjonaci turystyki. Wszystko jest super, dopóki jest się samemu lub tylko z partnerem – warunki panujące w miejscu noclegu nie są aż tak ważne, można spać w namiocie, hostelu etc., jedziemy gdzie chcemy i kiedy tylko mamy możliwość.

Natomiast gdy pojawia się dziecko- wiele osób z wyjazdów rezygnuje. Dlaczego? Pewnie głównie ze względu na strach, lęki – o zdrowie dziecka, o jego zachowanie, o to jak my (rodzice) to wytrzymamy... nawet o to co ze sobą zabrać i dokąd jechać. Teraz kryteria brane pod uwagę przed wyjazdem są zupełnie inne.

Ważne, by pamiętać, iż nie jest prawdą to, że podróż i zmiana otoczenia muszą narazić dziecko na stres lub chorobę.

W ogromnym skrócie przedstawiamy „mini poradnik” rodzica-podróżnika:

- Gdzie jechać z dzieckiem? Na pewno nie na wycieczkę objazdową, a raczej w jedno miejsce docelowe na cały pobyt. Wskazany byłby łagodny klimat

- Co ze sobą zabrać? Należy wziąć pod uwagę jaki środek lokomocji wybierzemy, na jak długo jedziemy i jaki będzie charakter wyjazdu. W podręcznym bagażu powinno znaleźć się ubranie na zmianę, przekąski i napoje, drobne zabawki oraz ew. przyjmowane leki, a w przypadku niemowlęcia także zapas pieluszek i wilgotne chusteczki.

- Jaki termin wyjazdu? Na pewno nie w największe upały czy mrozy. Lepiej jechać poza szczytem sezonu

- Jaki obiekt noclegowy wybrać? Niektóre hotele itp. posiadają certyfikaty np. Hotel Przyjazny Rodzinom, warto też poczytać fora lub opinie na portalach podróżniczych. Po przyjeździe na miejsce trzeba sprawdzić gniazdka elektryczne, czy obsługa nie pozostawiła np. chemikaliów, najdokładniej trzeba obejrzeć wypożyczone łóżeczko.

Ważny jest też środek transportu – ale jego wybór zależy od bardzo wielu czynników.

Podróż z dzieckiem, zwłaszcza małym, to nie lada wyzwanie. Ale nie warto rezygnować z podróży!! Ważne, by dobrze się do niej przygotować.

My już kilka razy podróżowaliśmy z córką (3latka) – na razie po kraju, ale były to udane wypady. Dobrym pomysłem jest zabranie dziadków lub cioci – ich obecność pozwala rodzicom na chwilę dla siebie.

A czy Wy podróżujecie z dziećmi? Jak przygotowujecie się do podróży?

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam