Piotruś Pan i Wanda. Klasyka godna polecenia

Piotrus Pan to jedna z ulubionych postaci naszego dzieciństwa! Któż nie zna tej historii?

Wiosną tego roku nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się książka autorstwa Jamesa Mattew Barriego pod tytułem "Piotruś Pan i Wanda".

Już samo trzymanie tej ksiązki sprawia mi ogromną przyjemność:). Została ona wydana w bardzo estetyczny sposób i opatrzono ją niezwykłymi ilustracjami, które pozwalają unieść się dziecięcej wyobraźni do magicznej krainy...

Warto zapoznać podrastające pokolenie z historiami i wartościami, które nie przemijają. A taką właśnie historią jest książka o Piotrusiu Panie i Wandzie.

 

Opis książki:

Piotruś Pan, chłopiec, który postanowił nigdy nie dorosnąć i który potrafi latać, zabiera Wandę i jej dwóch braci Michasia i Jasia w magiczną podróż do krainy z dziecięcych snów - Nigdylandii. To miejsce, gdzie spełniają się wszystkie marzenia.

Rodzeństwo przeżyje tam wiele radosnych, ekscytujących przygód w towarzystwie wróżki Brzęczynki i grupki zagubionych chłopców, którym przewodzi Piotruś. Poznają też Indian, syreny i wiele niezwykłych istot. Jednak Nigdylandia pełna jest też niebezpieczeństw. Największym z nich jest banda piratów pod przywództwem okrutnego kapitana Jakuba Haka, który chce schwytać Piotrusia.

Piotruś Pan i Wanda to utwór, który zapewnił jego twórcy, szkockiemu pisarzowi Jamesowi Matthew Barriemu, literacką nieśmiertelność. Już od stu lat kolejne pokolenia czytelników dają się uwieść magii tej opowieści. Młodsi znajdują w niej barwne i pełne radosnej beztroski przygody, zaś starsi przypominają sobie, dlaczego sami kiedyś nie chcieli dorosnąć i odnajdują w sobie na nowo ukryte dziecko.

Ta mądra, pełna ciepła i jedyna w swoim rodzaju historia pozostanie na zawsze w sercu każdego, kto po nią sięgnie.

 

Piękne ilustracje:

Piotruś Pan przygody dla dziecka

Piotruś Pan ksiazka dla dzieci

 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam