Niegrzeczne dzieci nieidealnych rodziców. Recenzja poradnika od Wydawnictwa Sensus

Jestem mamą dwunastolatka. Czy szybko zleciał ten czas? I tak, i nie. Każdy rok to nowe wyzwania, nowe pytania i wątpliwości i oczywiście ogromne chęci, aby wykonać swoje przeznaczenie jako rodzica dobrze i mądrze :).

Należę do pokolenia rodziców, poszukujących wsparcia w procesie wychowania dziecka. Chętnie czytam poradniki specjalistów, którzy pracują z dziećmi na co dzień i wiedzą jakie etapy rozwoju za co odpowiadają. To bywa bardzo pomocne. Na przykład dziecko w wieku wczesnoszkolnym może być rozkojarzone, może sprzątając swoje zabawki i nie zauważyć połowy, która wciąż leży na podłodze i to jest normalne! Jak bez tej wiedzy można wychowywać dziecko i nie zwariować nie mam pojęcia ;). 

W jakich dobrych czasach żyjemy. Dzieci są ważne i słuchane. To bardzo dobra tendencja! Oczywiście popełniamy jako rodzice błędy i powtarzamy nieświadomie jakieś archaiczne zachowania naszych przodków, chociaż często wiemy i jesteśmy już świadomi, że nie są one słuszne. 

Tak jak dzieci bywają (Nie)Grzeczni, my też bywamy (Nie)Idealnymi rodzicami, ale najważniejsze, że staramy się, próbujemy i dzielimy doświadczeniem.

Z przyjemnością prezentuję wam kontynuację książki (Nie)Grzeczni, której patronem BlogiMam były także parę lat temu. Jest to druga edycja już kultowego poradnika, tym razem opisuje rodzinne nieporozumienia widziane oczami dzieci w wieku 6-12 lat. 

Nie jest to typowy poradnik, który wtłacza mądrą wiedzę do głowy zmęczonego wychowawczymi niepowodzeniami rodzica. Porady są tutaj przedstawione w postaci realnych historii z życia i opisują co w opisanych konkretnych sytuacjach czuje dziecko i jego rodzice. Po czym wymienione są propozycje jak można porozmawiać z dzieckiem na dany temat, jak pomóc rozwiązać konflikt lub przetrwać trudne chwile.

Poradnik możecie zamówić na stronie Wydawnictwa Sensus.

Trzymam kciuki, aby powstało kolejne wydanie dla rodziców nastoletnich dzieci!

Olga

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam