Niegrzeczne dzieci nieidealnych rodziców. Recenzja poradnika od Wydawnictwa Sensus

Jestem mamą dwunastolatka. Czy szybko zleciał ten czas? I tak, i nie. Każdy rok to nowe wyzwania, nowe pytania i wątpliwości i oczywiście ogromne chęci, aby wykonać swoje przeznaczenie jako rodzica dobrze i mądrze :).

Należę do pokolenia rodziców, poszukujących wsparcia w procesie wychowania dziecka. Chętnie czytam poradniki specjalistów, którzy pracują z dziećmi na co dzień i wiedzą jakie etapy rozwoju za co odpowiadają. To bywa bardzo pomocne. Na przykład dziecko w wieku wczesnoszkolnym może być rozkojarzone, może sprzątając swoje zabawki i nie zauważyć połowy, która wciąż leży na podłodze i to jest normalne! Jak bez tej wiedzy można wychowywać dziecko i nie zwariować nie mam pojęcia ;). 

W jakich dobrych czasach żyjemy. Dzieci są ważne i słuchane. To bardzo dobra tendencja! Oczywiście popełniamy jako rodzice błędy i powtarzamy nieświadomie jakieś archaiczne zachowania naszych przodków, chociaż często wiemy i jesteśmy już świadomi, że nie są one słuszne. 

Tak jak dzieci bywają (Nie)Grzeczni, my też bywamy (Nie)Idealnymi rodzicami, ale najważniejsze, że staramy się, próbujemy i dzielimy doświadczeniem.

Z przyjemnością prezentuję wam kontynuację książki (Nie)Grzeczni, której patronem BlogiMam były także parę lat temu. Jest to druga edycja już kultowego poradnika, tym razem opisuje rodzinne nieporozumienia widziane oczami dzieci w wieku 6-12 lat. 

Nie jest to typowy poradnik, który wtłacza mądrą wiedzę do głowy zmęczonego wychowawczymi niepowodzeniami rodzica. Porady są tutaj przedstawione w postaci realnych historii z życia i opisują co w opisanych konkretnych sytuacjach czuje dziecko i jego rodzice. Po czym wymienione są propozycje jak można porozmawiać z dzieckiem na dany temat, jak pomóc rozwiązać konflikt lub przetrwać trudne chwile.

Poradnik możecie zamówić na stronie Wydawnictwa Sensus.

Trzymam kciuki, aby powstało kolejne wydanie dla rodziców nastoletnich dzieci!

Olga

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Ile powinno ważyć 8 msc dziecko?

Maminka Gadzet, 20.09.2023

Kiedy dziecko rezygnuje z drzemki?

Maminka Gadzet, 20.09.2023

Od kiedy dziecko do żłobka?

Maminka Gadzet, 20.09.2023

Kiedy dziecko liczy do 10?

Maminka Gadzet, 20.09.2023

Jaki miód dla dzieci?

Maminka Gadzet, 20.09.2023

Kiedy dziecko staje na nóżki?

Maminka Gadzet, 20.09.2023

Jak ubrać dziecko do teatru?

Maminka Gadzet, 20.09.2023