Nasz Julian, Julek

Nasz Aniołek przyszedł na świat 08.08.2012 roku.

Oboje z moim mężem długo zastanawialiśmy się nad imieniem dla naszego maluszka. Kupiliśmy księgę imion by nie wybrać szybko i pochopnie pierwszego lepszego imienia.

Teraz w łaskach są same Julie, Zuzie, Szymony, Kacperki i Kubusie. Nie chcieliśmy by za 6 lat jak pójdzie do szkoły było 5 Szymków i 7 Zuzi i każde z dzieci wołano po nazwisku.

Okres ciąży dobiegał końca, a mnie bardzo nosiło w domu. Postanowiłam posprzątać w szafach i zrobić generalne porządki. Uprzątnełam ubrania z wieszaków, z niższych półek i został mi sam dół szafy. Ciężko było mi się schylić, ale kiedy dokonałam tego i z wierzchu wyjęłam nieużywane spodnie rzuciło mi się w oczy pudełko i skrzyneczka z drewna.

Ciekawość wzięła górę! Wzięłam ją do rąk, była ciężka i masywna. Wkrótce otwarłam ją i moim oczom ukazały się medale, odznaczenia wojenne, dyplomy i podziękowania. Wszystko należało do mojego dziadka i pradziadka.

Wiedziałam, że walczyli podczas wojny, ale nie wiedziałam, że takie skarby przechowuję w szafie. Kiedy mąż wrócił z pracy pokazałam mu moje znalezisko i oboje doszliśmy do porozumienia, że nasz synek będzie nosił imię po swoim pradziadku - Julian!!

Rodzina jest zachwycona imieniem, a Julek rośnie jak na drożdżach :)

 

Autorka: Patrycja B.

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Najnowsze

juniorgotuje.bl...
juniorgotuje.bl...
juniorgotuje.bl...
juniorgotuje.bl...
juniorgotuje.bl...
juniorgotuje.bl...
juniorgotuje.bl...
juniorgotuje.bl...
juniorgotuje.bl...
juniorgotuje.bl...

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam