Na basenie z niemowlakiem

I tak mijają niedziele a my wciąż chodzimy na basen. Zajęcia trwają 30 minut. Czas mija naprawdę szybko. Początkowo to tylko mąż wchodził do wody. Ja wciąż doleczałam powikłania po porodowe i troszkę wstydziłam się jeszcze swojego wyglądu. Ale przebywanie wśród kobiet, które tak samo jak ja są po porodzie ośmieliło mnie. Już chyba na drugich zajęciach byłam z małym w basenie. Teraz się zmieniamy co tydzień. Jedno pływa, drugie robi zdjęcia i filmiki- na pamiątkę i dla obu babć i dziadków, którzy z niecierpliwością na nie czekają.

Maluszek szalał już w wanience- zaraz po włożeniu do wody intensywnie i z namaszczeniem wychlapywał całą wodę. Na basenie nie szaleje aż tak- rozprasza go zbyt wiele kolorów, ludzi i dźwięków. Ale nie boi się i lubi z rodzicami taplać się w cieplutkiej wodzie. O to co z maluszkiem robić nie trzeba się martwić, pani Sylwia ma zaplanowaną dla nas każda minutę, którą w wodzie spędzamy. Jeśli ktoś wyobraża sobie wrzucanie maluszków na głęboką wodę, żeby nurkowały same to bardzo się rozczaruje. Maluszków nie wypuszczamy z rąk ani na chwilę a do nurkowania stopniowo przyzwyczajamy małymi kroczkami- zaczynamy od polewania konewką:)

P.S. Już jutro relacja z naszego ostatniego basenu:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam