Marcelinka - moja ukochana córeczka

Gdy się dowiedziałam o ciąży wiedziałam, że czeka mnie wybór imienia, a było to dla mnie trudne zadanie. Żadne mi nie odpowiadało, więc ostatecznie podjęłam decyzję, że nasze dzieciątko będzie nosiło imię po moim dziadku "MARCELI", który odeszedł od nas do nieba pół roku wcześniej przed moją ciążą :(

Mojemu narzeczonemu to imię dla chłopczyka nie podobało się, a dla dziewczynki owszem.

Miesiące mijały, a nasz bobas nie chciał zdradzić swojej płci :) W końcu w 8 miesiącu ciąży okazało się, że będzie Marcelinka. Bardzo się ucieszyłam, że bedziemy mieli córeczkę z imieniem po moim kochanym dziadku :):):)

Dodam, jakie znaczenie ma imię mojej córeczki.

Marcelina - Kobieta nosząca to imię zawsze osiąga zamierzone cele, bo ma do tego wszelkie predyspozycje – jest przebiegła, pełna sprytu i umie wykorzystywać nadarzające się okazje.

Umie także dostosowywać swoje zachowanie do zmieniających się okoliczności i warunków otoczenia. Jest uparta kiedy szczególnie jej na czymś zależy i dzięki temu uporowi jest w stanie zawsze dopiąć swego, nawet jeśli ktoś będzie jej w tym bardzo przeszkadzał.

Marcelina jest też bardzo skryta i nawet ludzie, którzy są z nią bardzo blisko, nie znają jej do końca. Stara się nigdy nie pokazywać po sobie uczuć, jakich doznaje, nawet gdy nie ma ku temu żadnych powodów, jednak jej stale wydaje się, że ludzie będą próbowali wykorzystać jej słabość i nieumiejętność zachowania pokerowej twarzy.

Ma dużą intuicję, która na co dzień oddaje jej wielkie zasługi i pomaga kierować się bezbłędnie przez kręte ścieżki życia. W miłości jest dość oschła i zdystansowana. Mimo iż ma w sobie wielkie pokłady uczucia, nie umie albo nie chce tego okazać i zazwyczaj jej ukochany wcale nie wie, jak wielką miłością jest przezeń darzony.


Autorka: Justyna Ostapiuk, córka Marcelina

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam