Marcelinka - moja ukochana córeczka

Gdy się dowiedziałam o ciąży wiedziałam, że czeka mnie wybór imienia, a było to dla mnie trudne zadanie. Żadne mi nie odpowiadało, więc ostatecznie podjęłam decyzję, że nasze dzieciątko będzie nosiło imię po moim dziadku "MARCELI", który odeszedł od nas do nieba pół roku wcześniej przed moją ciążą :(

Mojemu narzeczonemu to imię dla chłopczyka nie podobało się, a dla dziewczynki owszem.

Miesiące mijały, a nasz bobas nie chciał zdradzić swojej płci :) W końcu w 8 miesiącu ciąży okazało się, że będzie Marcelinka. Bardzo się ucieszyłam, że bedziemy mieli córeczkę z imieniem po moim kochanym dziadku :):):)

Dodam, jakie znaczenie ma imię mojej córeczki.

Marcelina - Kobieta nosząca to imię zawsze osiąga zamierzone cele, bo ma do tego wszelkie predyspozycje – jest przebiegła, pełna sprytu i umie wykorzystywać nadarzające się okazje.

Umie także dostosowywać swoje zachowanie do zmieniających się okoliczności i warunków otoczenia. Jest uparta kiedy szczególnie jej na czymś zależy i dzięki temu uporowi jest w stanie zawsze dopiąć swego, nawet jeśli ktoś będzie jej w tym bardzo przeszkadzał.

Marcelina jest też bardzo skryta i nawet ludzie, którzy są z nią bardzo blisko, nie znają jej do końca. Stara się nigdy nie pokazywać po sobie uczuć, jakich doznaje, nawet gdy nie ma ku temu żadnych powodów, jednak jej stale wydaje się, że ludzie będą próbowali wykorzystać jej słabość i nieumiejętność zachowania pokerowej twarzy.

Ma dużą intuicję, która na co dzień oddaje jej wielkie zasługi i pomaga kierować się bezbłędnie przez kręte ścieżki życia. W miłości jest dość oschła i zdystansowana. Mimo iż ma w sobie wielkie pokłady uczucia, nie umie albo nie chce tego okazać i zazwyczaj jej ukochany wcale nie wie, jak wielką miłością jest przezeń darzony.


Autorka: Justyna Ostapiuk, córka Marcelina

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Komunijne propozycje - szablony do ciastek

Ciasteczka z dusza, 13.04.2024

Czy można kupić kałasznikowa?

MarysiaB, 04.04.2024

Jak wygląda hokej?

MarysiaB, 04.04.2024

Jaka hulajnoga dla dziecka 9 lat?

MarysiaB, 03.04.2024

Jak można ozdobić swój pokój?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Czy Nebbud jest dobry na kaszel?

MarysiaB, 03.04.2024

Czy można nosić dziecko w chuście przodem?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Jakie buty na WF dla chłopca?

MarysiaB, 03.04.2024

Czym bawi się 9 miesięczne dziecko?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024