Imię Laura podobało mi się od zawsze. W przeciwieństwie do mojego własnego imienia - żałowałam, że nie mam na imię Laura. Za to mojej mamie zupełnie to imię nie leżało.
No, ale do bierzmowania wybiera się już samemu, więc zostałam Laurą. Szykując się do tego wydarzenia przeczytałam, że św. Laura poświeciła swoje życie aby ratować swoją Mamę. Bardzo mnie to urzekło, i imię dzięki temu zyskało jeszcze więcej w moich oczach.
Gdy dowiedziałam się o ciąży, od razu myślałam, że będzie to dziewczynka! Czasami miewa się takie "przeczucia", mimo, iż wszyscy wkoło mnie twierdzili, że wyglądam "na chłopca", a lekarz na 100% nie potwierdził płci przez ułożenie płodu. Ja wiedziałam że noszę pod sercem Laurę.
Jednak imię dla dziecka wybiera się we dwoje. Usiedliśmy więc z Mężem któregoś wieczoru i na kartkach spisywaliśmy swoje propozycje imion dla chłopca i dla dziewczynki. Jaka była moja radość, gdy okazało się, że jesteśmy zgodni, że Laura podoba się zarówno mi, jak i jemu.
Wybraliśmy więc Laura dla dziewczynki, a dla chłopca Konrad. Ale ja zwracałam się do "brzuszka" Lauruniu albo Laurko. Mąż zresztą też.
Na sali porodowej lekarz zapytał co ma być i jakie imię. Oczywiście gdy wyjmowali Maleństwo (rodziłam przez CC) zapomniałam o tym, że ma być dziewczynka z tego przejęcia i oczekiwania na płacz dziecka.
Gdy lekarz powiedział, że gratuluje córeczki byłam już pewna do końca, że mam swoją ukochaną Laurę- najlepszą "Laurkę" jaka mogła mi się trafić.
Od tamtego czasu nawet moja Mama przekonała się do tego imienia.
Autorka: Mama Laury
Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.
Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)
Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!
"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy.
Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu
Co trzeba zrobić?
Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy.
Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.
Do wygrania:
Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek - dostosujemy je do wieku uczestnika:) Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)
Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.
Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.
Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.
Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.
Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)
Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)
Jak Wam się podoba?
Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*
Makaron z łososiem i warzywami
iwa643, 18.01.2021
Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa
Katarzyna Mróz, 18.01.2021
Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?
Katarzyna Mróz, 17.01.2021
Klopsiki w sosie marchewkowo-porowym
iwa643, 17.01.2021
Twarożek z warzywami Śródziemnomorski
iwa643, 17.01.2021
Katarzyna Mróz, 17.01.2021
Francuskie łódeczki z serem i szynką
iwa643, 16.01.2021
iwa643, 16.01.2021
Katarzyna Mróz, 16.01.2021
Pasta śniadaniowa z czarnymi oliwkami
iwa643, 16.01.2021
Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach
Katarzyna Mróz, 15.01.2021