Książka, która czyni dobro! Zbiór rymowanych bajek napisanych przez mamy blogerki

5 grudnia do sprzedaży trafiła wyjątkowa książka ‒ zbiór rymowanych bajek napisanych przez mamy blogerki. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" z Rumii. Dlaczego książka o zabawnym tytule Zwierzaki pocieszaki jest tak ważna i jaki jest wkład czytelników w czynienie dobra? Przekonacie się o tym za chwilę…

Przedsięwzięcie jest niesamowitą machiną – książka od A do Z została stworzona w zaledwie dwa tygodnie. Wszystko dzięki prężnym działaniom blogerek i wsparciu sponsora pierwszej partii druku, którym jest Pensjonat Reymontówka. Książka powstała przy współpracy  z pisarką Katarzyną Targosz. Ogromną ilość pracy i pełen profesjonalizm zagwarantowały graficzki i korektorki – również blogerki oraz wydawnictwo custom publishing PressToRead. Prężne działania dziesięciu blogerek sprawiły, że książki są już wydrukowane i gotowe do sprzedaży. Nakład wynosi obecnie tysiąc sztuk, ale trwają poszukiwania sponsorów na kolejne dodruki!  

zwierzaki pocieszaki matki blogerki dzieciom

zwierzaki pocieszaki matki blogerki dzieciom

zwierzaki pocieszaki matki blogerki dzieciom

O tym, co w książce słów kilka...

Zwierzaki pocieszaki to książka wyjątkowa nie tylko dlatego, że została napisana przez blogujące mamy. Każda z bajek prezentuje zupełnie inne zwierzątko oraz jego przygody, które pozwolą mu zwyciężyć w walce ze swoimi przywarami. Każdy z dziesięciu zwierzaków ma inny kłopot, przeżywa inną przygodę. Wszystko to okraszone jest wspaniałym humorem i pięknymi ilustracjami, które pokocha każde dziecko. Dziecko przeczyta więc w niej m.in. o ropuszce Łakomczuszcze, Lisku Hippisku czy Ślimaczku Nieboraczku.

Dla kogo to wszystko?

Całkowity dochód ze sprzedaży książek będzie przekazany Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" z Rumii. Jest to jedna z mniej znanych, ale bardzo potrzebujących fundacji, która pod swoje skrzydła bierze dzieci chore, wymagające intensywnego leczenia, rehabilitacji czy skomplikowanych i kosztownych operacji. Pomaga również dzieciom biednym i niedożywionym. Niesie wsparcie całym rodzinom i zawsze stara się być tam, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna.

Jak pomóc?

Jeśli chcesz pomóc dzieciom potrzebującym, a jednocześnie poznać przygody pocieszaków, możesz przez stronę zwierzakipocieszaki.pl kupić książeczkę dla swoich dzieci lub na prezent. Akcję możesz wspomóc również przez jej upowszechnianie na facebooku czy blogu – na stronie internetowej pocieszaków znajdziesz materiały, które ułatwią Ci to zadanie. Zapraszamy również do obserwowania strony pocieszaków na facebooku - Facebook.com/zwierzakipocieszaki. Tam znajdziecie aktualne informacje o postępach w sprzedaży, mediach, które wspomniały o akcji oraz wiele ciekawostek.

Udział w tworzeniu książki wzięły mamy blogerki:

 

Monika Ludkiewicz Kasper - inicjatorka projektu - www.zawodkobieta.blogspot.com

Honorata Dyjasek - inicjatorka projektu - www.sshadee.uchwycone-chwile.pl

Malgorzata Milian-Lewicka - korektorka i redaktorka  - www.ononaono.blogspot.com

Anna Laurman – ilustracje w książce oraz grafiki na fp oraz stronie internetowej - www.rysunkiannyl.blogspot.com

Joanna Kania - grafiki w książce - www.roballowa.pl

Ania Andrzejewska – autorka wierszyka - www.przewijak.es

Aleksandra Radomska – autorka wierszyka - www.mamwatpliwosc.blog.pl

Karolina Klewaniec – autorka wierszyka - www.cukromania.blogspot.com

Marta Skrzypiec – autorka wierszyka - www.matkaniewariatka.pl

Magdalena Mrozek – autorka wierszyka - www.matkawygodna.pl

Karolina Lewandowska – autorka wierszyka - www.mama-kubusia.pl

Magda Makowiec– przygotowanie strony internetowej – www.mamao.pl

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam