Książka, która czyni dobro! Zbiór rymowanych bajek napisanych przez mamy blogerki

5 grudnia do sprzedaży trafiła wyjątkowa książka ‒ zbiór rymowanych bajek napisanych przez mamy blogerki. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" z Rumii. Dlaczego książka o zabawnym tytule Zwierzaki pocieszaki jest tak ważna i jaki jest wkład czytelników w czynienie dobra? Przekonacie się o tym za chwilę…

Przedsięwzięcie jest niesamowitą machiną – książka od A do Z została stworzona w zaledwie dwa tygodnie. Wszystko dzięki prężnym działaniom blogerek i wsparciu sponsora pierwszej partii druku, którym jest Pensjonat Reymontówka. Książka powstała przy współpracy  z pisarką Katarzyną Targosz. Ogromną ilość pracy i pełen profesjonalizm zagwarantowały graficzki i korektorki – również blogerki oraz wydawnictwo custom publishing PressToRead. Prężne działania dziesięciu blogerek sprawiły, że książki są już wydrukowane i gotowe do sprzedaży. Nakład wynosi obecnie tysiąc sztuk, ale trwają poszukiwania sponsorów na kolejne dodruki!  

zwierzaki pocieszaki matki blogerki dzieciom

zwierzaki pocieszaki matki blogerki dzieciom

zwierzaki pocieszaki matki blogerki dzieciom

O tym, co w książce słów kilka...

Zwierzaki pocieszaki to książka wyjątkowa nie tylko dlatego, że została napisana przez blogujące mamy. Każda z bajek prezentuje zupełnie inne zwierzątko oraz jego przygody, które pozwolą mu zwyciężyć w walce ze swoimi przywarami. Każdy z dziesięciu zwierzaków ma inny kłopot, przeżywa inną przygodę. Wszystko to okraszone jest wspaniałym humorem i pięknymi ilustracjami, które pokocha każde dziecko. Dziecko przeczyta więc w niej m.in. o ropuszce Łakomczuszcze, Lisku Hippisku czy Ślimaczku Nieboraczku.

Dla kogo to wszystko?

Całkowity dochód ze sprzedaży książek będzie przekazany Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" z Rumii. Jest to jedna z mniej znanych, ale bardzo potrzebujących fundacji, która pod swoje skrzydła bierze dzieci chore, wymagające intensywnego leczenia, rehabilitacji czy skomplikowanych i kosztownych operacji. Pomaga również dzieciom biednym i niedożywionym. Niesie wsparcie całym rodzinom i zawsze stara się być tam, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna.

Jak pomóc?

Jeśli chcesz pomóc dzieciom potrzebującym, a jednocześnie poznać przygody pocieszaków, możesz przez stronę zwierzakipocieszaki.pl kupić książeczkę dla swoich dzieci lub na prezent. Akcję możesz wspomóc również przez jej upowszechnianie na facebooku czy blogu – na stronie internetowej pocieszaków znajdziesz materiały, które ułatwią Ci to zadanie. Zapraszamy również do obserwowania strony pocieszaków na facebooku - Facebook.com/zwierzakipocieszaki. Tam znajdziecie aktualne informacje o postępach w sprzedaży, mediach, które wspomniały o akcji oraz wiele ciekawostek.

Udział w tworzeniu książki wzięły mamy blogerki:

 

Monika Ludkiewicz Kasper - inicjatorka projektu - www.zawodkobieta.blogspot.com

Honorata Dyjasek - inicjatorka projektu - www.sshadee.uchwycone-chwile.pl

Malgorzata Milian-Lewicka - korektorka i redaktorka  - www.ononaono.blogspot.com

Anna Laurman – ilustracje w książce oraz grafiki na fp oraz stronie internetowej - www.rysunkiannyl.blogspot.com

Joanna Kania - grafiki w książce - www.roballowa.pl

Ania Andrzejewska – autorka wierszyka - www.przewijak.es

Aleksandra Radomska – autorka wierszyka - www.mamwatpliwosc.blog.pl

Karolina Klewaniec – autorka wierszyka - www.cukromania.blogspot.com

Marta Skrzypiec – autorka wierszyka - www.matkaniewariatka.pl

Magdalena Mrozek – autorka wierszyka - www.matkawygodna.pl

Karolina Lewandowska – autorka wierszyka - www.mama-kubusia.pl

Magda Makowiec– przygotowanie strony internetowej – www.mamao.pl

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam