Konkurs Muzeum Krakowa dla dzieci i młodzieży "Jestem Kraków"

Z okazji 120-lecia swojego istnienia Muzeum Krakowa zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie Jestem Kraków.

Zadaniem uczestników konkursu jest twórcze przetworzenie wybranego obiektu ze zbiorów Muzeum Krakowa. Spośród zaproponowanych przez muzeum artefaktów – nierzadko najcenniejszych przykładów muzealnych kolekcji – należy wybrać jeden z nich, a następnie na jego podstawie stworzyć własne dzieło sztuki wykonane w dowolnej technice. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia autora!

Organizatorzy konkursu wybrali 11 obiektów z muzealnych zbiorów. Są wśród nich obrazy, grafiki, drzeworyty, rzeźby, wyroby rzemiosła artystycznego, kostiumy teatralne. To m.in. Kur Krakowskiego Bractwa Kurkowego, korona na Torę, obraz Witkacego, zegar wieżowy, kostium teatralny czy panorama dawnego Krakowa. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy od IV do VIII).

Dla najlepszych szkół Muzeum Krakowa przygotowało szereg atrakcyjnych nagród. Na zwycięzców czeka 120 książek do szkolnej biblioteki, drugie miejsce to bezpłatne zaproszenie na zajęcia muzealne, a trzecie miejsce to zestaw pomocy dydaktycznych dla szkoły.

Dodatkowo dla uczestników konkursu przygotowano karty wolnego wstępu do Muzeum Krakowa i muzealne wydawnictwa.

Termin dostarczenia prac, osobiście do Działu Edukacji Muzeum Krakowa, mija 20 grudnia br. Szczegóły regulaminu oraz karty wybranych obiektów umieszczone są na stronie internetowej Muzeum Krakowa – muzeumkrakowa.pl.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Jak oszczędzić na jedzeniu?

RozszerzanieDiety, 20.02.2024

Jak myć owoce i warzywa?

RozszerzanieDiety, 20.02.2024

Śródlucie

Kasia84, 18.02.2024

Jakie puzzle piankowe dla niemowlaka?

Katarzyna Mróz, 18.02.2024

Jak zakryć rysy na butach?

Katarzyna Mróz, 18.02.2024

Jakie zabawki dla dzieci nad morze?

Katarzyna Mróz, 17.02.2024

Czego nie wrzucać do muszli klozetowej?

Katarzyna Mróz, 16.02.2024