Jaś i Małgosia. Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina. Spektakl dla dzieci 30 maja w Krakowie

30 maja (piątek) o godz.10.00 zapraszamy dzieci na spektakl "Jaś i Małgosia", który gościnnie pokaże w Krakowie Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina.

Historia o Jasiu i Małgosi należy do klasyki bajek. Robert Dorosławski - autor scenariusza opartego na bajce J. i W. Grimm i jednocześnie reżyser spektaklu - opowiada historię na nowo, zupełnie inaczej.

Jas i Małgosia” to rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem zabawy!

Mali bohaterowie to rozbrykane rodzeństwo, które nie zawsze mają ochotę słuchać swoich rodziców, przez co szybko wpadają w kłopoty. Z czasem Jaś i Małgosia przekonują się jednak, że zuchwałe zachowanie nie popłaca, podobnie zresztą jak beztroskie zabawy i łakomstwo.

W spektaklu Teatru Dzieci Zagłębia pojawia się cała galeria barwnych postaci. Oprócz tytułowych bohaterów, można zobaczyć groźną Babę Jagę, a także sympatyczne Wiewiórki, w roli narratorów i komentatorów wydarzeń scenicznych, bajkowe drzewa i przebiegłego kocura.

Spektakl jest łatwy w odbiorze, nawet dla bardzo małych widzów.
Oprawa muzyczna i barwna scenografia dopełnia wrażeń, wciągając widza w fascynujący świat przygód. Po takiej podróży dzieci jeszcze długo nucą piosenki ze spektaklu.

O powodzeniu „Jasia i Małgosi” w dużej mierze decyduje także zespół aktorski TDZ i jego doświadczenie nie tylko w kreowaniu ról, ale także w ilustrowaniu prawd, jakie niesie ze sobą każda bajka.

 

Spektakl przeznaczony dla dzieci od lat 3.

Czas trwania: 1godz. 25min. (w tym przerwa 20min.)

Cena biletów: 15 zł

Zamówić bilety można telefonicznie lub mailowo:

Biuro Organizacji Widowni, tel. 12 644 24 81, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
KASA, tel. 517 248 619

Komentarze Facebook

Najnowsze

katashyna
katashyna
katashyna
katashyna
katashyna
katashyna
katashyna
katashyna
katashyna
katashyna

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam