Historia imion moich dzieci.... Helci i Frania

 "Maja, to głupie imię dla chłopca", powiedział mój ulubiony doktor od rodzenia dzieci, pokazując mi coś na usg. Nie mam pojęcia co mi pokazał, mogę się tylko domyślać, że był to ostateczny dowód na to, że pierworodny będzie jednak syn.

Rozpaczać z tego powodu nie rozpaczałam bo ani syna nie miałam ani córki, a chciałam jedno i drugie w kolejności dowolnej, ale tego dnia rozwiązał się jeden z kłopotów, czyli imię dla dziewczynki. Całą energie skupiliśmy na wyborze imienia dla naszego pierworodnego, władcę naszych przerażonych rodzicielskich serc.

No i mamy... Franciszka Józefa. :)

Gdy tylko pomyślałam o imieniu Franek, wiedziałam, że to właśnie to. Patrzyli na mnie dziwnie, bo i syn się narodził przed wysypem "staropolskim", ale nie odpuściłam.

Półtora roku później znowu byłam w ciąży. Zaplanowanej co do dnia, bo przecież córka mi była do kompletu potrzebna. Test ciążowy zrobiłam różowy, poprosiłam o założenie różowej karty ciąży i od pierwszej chwili zwracałam się do brzucha roboczo "Helenko".

Udało się. W imieniny Zofii dowiedziałam się, że zaklęcia podziałały i rzeczywiście będziemy mieli córeczkę. Po kilku miesiącach roboczego nazywania dziecka Helenką, zauważyłam, że mimo wielu propozycji imion, które się pojawiały, bo wszyscy myśleli, że ja z tą Helenką to żartuję, żadne imię nie pasowało mi tak jak to.

Próbowałam się przekonać do innych, ale się nie udało. Decyzję o imieniu podjęłam jak się okazało tuż po tym jak zrobiłam test ciążowy. Jakiś czas później, w paskudny listopadowy wieczór, zaraz po Święcie Zmarłych, pojawiła się w naszym życiu malutka Helena Michalina. (A ta Michalina to od meszku na plecach, bo jak niedźwiadek wyglądała.... taka Miśka mała :) )

 

Autorka: Marta, mama Helci i Frania

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam