Egoizm niszczy rodzinę. Nie krzywdź dziecka!

Życie nie zawsze jest takie jak sobie wymarzyliśmy. Zakochanie i wielka miłość o której myśleliśmy, że jest niezniszczalna tak na prawdę któregoś dnia, w którym już o siebie się nie zabiega przestanie istnieć.

Z biegiem czasu nie dziwie się, że ludzie się rozwodzą, otóż wcale nie trzeba zdrady i to nie prawda, że po ślubie jest gorzej, czasami jednak po narodzinach dziecka sytuacja się pogarsza, bo nie zawsze jedno z partnerów odnajduje się w swojej nowej, bardzo odpowiedzialnej roli, zaczyna się przepychanie, kiedy jedno z rodziców wcale nie chce się zajmować dzieckiem, a zostaje tylko wtedy, kiedy jest do tego zmuszone.

Dziś na prawdę nie powiem złego słowa o osobach, które decydują się na rozwód. Kiedy trwa się w małżeństwie, które wysysa doszczętnie najmniejsze szczęście jednej z osób, zabrania się, bądź dyryguje pewne zachowania, brak wsparcia, brak rozmów, przemoc psychiczna, finansowa, jak długo można trwać w takiej pułapce? Jak pies na smyczy, którą każdego dnia się skraca. A kto na tym najbardziej cierpi? Czy dziecko będzie bardziej cierpiało żyjąc z rodzicem rozwiedzionym, czy w domu pełnym kłótni i nienawiści?

Najbardziej cierpi dziecko, niczemu winne, bo przecież było chciane, wymarzone, wyczekiwane, nie piszę dziś o wpadce, ale o tej małej perełce na którą się wyczekiwało.

Gdzie do cholery w ludziach miłość? Dlaczego niektórzy wolą pieniądze niż bliskość, miłość, rodzinę?

Wychowałam się w domu w którym rodzina i rozmowa były priorytetem, rodzice zawsze powtarzali, że owszem praca i pieniądze są bardzo ważne, ale na pierwszym miejscu zawsze jest rodzina i wsparcie. Wychowałam się z przeświadczeniem, że serce oddaje się rodzinie - a potem tej całej bajce z zarabianiem pieniędzy i dorabianiem się.

Jednak już nic mnie w życiu nie zdziwi, ponieważ są na świecie ludzie tak egoistyczni, że w ich przypadku założenie rodziny powinno być zabronione. Po co krzywdzić?

 

Ania z www.matkapolka89.blogspot.com

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Czym rożni się palant od Kwadranta?

Katarzyna Mróz, 06.07.2024

Która firma ma najwięcej ciężarówek?

Katarzyna Mróz, 05.07.2024

Jak odnowić buty?

Katarzyna Mróz, 05.07.2024

Co na podwieczorek dla dzieci?

Katarzyna Mróz, 05.07.2024

Kto ma najwięcej tirów w Polsce?

Katarzyna Mróz, 04.07.2024

Kiedy herbatniki dla dziecka?

Katarzyna Mróz, 04.07.2024

Czy da się wymazać długopis?

Katarzyna Mróz, 04.07.2024

Jak udekorować pokój dla chłopca?

Katarzyna Mróz, 03.07.2024

Jak wygląda brzuch w 9 tygodniu ciąży?

Katarzyna Mróz, 03.07.2024