Egoizm niszczy rodzinę. Nie krzywdź dziecka!

Życie nie zawsze jest takie jak sobie wymarzyliśmy. Zakochanie i wielka miłość o której myśleliśmy, że jest niezniszczalna tak na prawdę któregoś dnia, w którym już o siebie się nie zabiega przestanie istnieć.

Z biegiem czasu nie dziwie się, że ludzie się rozwodzą, otóż wcale nie trzeba zdrady i to nie prawda, że po ślubie jest gorzej, czasami jednak po narodzinach dziecka sytuacja się pogarsza, bo nie zawsze jedno z partnerów odnajduje się w swojej nowej, bardzo odpowiedzialnej roli, zaczyna się przepychanie, kiedy jedno z rodziców wcale nie chce się zajmować dzieckiem, a zostaje tylko wtedy, kiedy jest do tego zmuszone.

Dziś na prawdę nie powiem złego słowa o osobach, które decydują się na rozwód. Kiedy trwa się w małżeństwie, które wysysa doszczętnie najmniejsze szczęście jednej z osób, zabrania się, bądź dyryguje pewne zachowania, brak wsparcia, brak rozmów, przemoc psychiczna, finansowa, jak długo można trwać w takiej pułapce? Jak pies na smyczy, którą każdego dnia się skraca. A kto na tym najbardziej cierpi? Czy dziecko będzie bardziej cierpiało żyjąc z rodzicem rozwiedzionym, czy w domu pełnym kłótni i nienawiści?

Najbardziej cierpi dziecko, niczemu winne, bo przecież było chciane, wymarzone, wyczekiwane, nie piszę dziś o wpadce, ale o tej małej perełce na którą się wyczekiwało.

Gdzie do cholery w ludziach miłość? Dlaczego niektórzy wolą pieniądze niż bliskość, miłość, rodzinę?

Wychowałam się w domu w którym rodzina i rozmowa były priorytetem, rodzice zawsze powtarzali, że owszem praca i pieniądze są bardzo ważne, ale na pierwszym miejscu zawsze jest rodzina i wsparcie. Wychowałam się z przeświadczeniem, że serce oddaje się rodzinie - a potem tej całej bajce z zarabianiem pieniędzy i dorabianiem się.

Jednak już nic mnie w życiu nie zdziwi, ponieważ są na świecie ludzie tak egoistyczni, że w ich przypadku założenie rodziny powinno być zabronione. Po co krzywdzić?

 

Ania z www.matkapolka89.blogspot.com

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam