Potrzebujecie tylko dwa elementy - połączenie tekturowego klocka o oryginalnej konstrukcji i specjalnego łącznika - aby dowolnie tworzyć, bawić się, a nawet rysować! Przedstawiamy nowość - kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS - polski patent i krajowa produkcja z poszanowaniem natury. Niezwykła swoboda tworzenia, nauka eksperymentowania i szukania rozwiązań, a przy tym doskonała rozrywka dla całej rodziny. Otwarta i elastyczna formuła, która rozwija inwencję twórczą i pobudza kreatywność.
Z miłości do wnuczki, z pasji do poligrafii
Twórcą klocków jest inżynier ochrony środowiska, zawodowo zajmujący się projektowaniem nietypowych opakowań oraz przyrządów z kartonu i tektury – Piotr Nawracała. Klocki to konsekwencja badań nad opakowaniami z kartonu o dowolnym kształcie i pojawienia się wnuczki w mojej rodzinie. Dziadek chciał błysnąć i wymyślił klocki. Chciałem również przemycić trochę treści, które dzisiaj nie są zbyt popularne, a z mojego punktu widzenia dość istotne dla przyszłości młodego pokolenia. Okazało się, że stworzony system elementów konstrukcyjnych z tektury ma duży potencjał zarówno dla młodych, jak i starszych odbiorców – tak o idei powstania klocków CARDBLOCKS mówi ich twórca - Ich główną zaletą jest konstrukcja oparta na, tak to nazwałem, metodzie odwróconej płaszczyzny. Dzięki niej można budować elementy o praktycznie dowolnym kształcie z płaskiego arkusza kartonu lub tektury - dodaje. Poszczególne konstrukcje zostały opracowane za pomocą specjalistycznego oprogramowania 3D, następnie gotowe modele były wycinane na maszynach CNC i testowane.
Ekologia i poszanowanie natury
Ekologiczne klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS produkowane są w Polsce, z tektury typu kraft. To włókna pierwotne celulozy pochodzące ze specjalnych upraw leśnych z domieszką makulatury. Powstają w zamkniętym cyklu produkcji. Tektura jest lekka, a przy tym niezwykle wytrzymała. Posiada niezbędne certyfikaty ekologiczności, dlatego klocki są w 100% bezpieczne dla dzieci. Można z nich składać bryły wiele razy, a także kolorować je farbami, kredkami czy pisakami.
Naturalna stymulacja zmysłów
Kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS są alternatywą dla głośnych, kolorowych i plastikowych zabawek. Stymulują zmysły w naturalny, łagodny sposób. Angażują bez reszty, a przez to uczą koncentracji i relaksują. Fenomen klocków CARDBLOCKS polega na tym, że każdy element musi zostać przez dziecko samodzielnie złożony. Dopasowywanie i łączenie części, zginanie płaskich powierzchni udoskonalają umiejętności manualne dziecka, szczególnie precyzję ruchów dłoni i palców, oraz rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Proponowane zestawy do złożenia pobudzają wyobraźnię przestrzenną dziecka, wymagają zaangażowania i skupienia uwagi, co pozytywnie wpływa na rozwój koncentracji – tak o klockach pisze Agnieszka Jaszczuk, neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej i pedagog specjalny - Tektura, z której są wykonane klocki, może zostać pomalowana przez dziecko farbami, flamastrami czy kredkami, co nada konstrukcji indywidualny charakter. Zabawa z wykorzystaniem klocków CARDBLOCKS pełni funkcję edukacyjną i terapeutyczną dla dzieci w wieku szkolnym oraz starszych.
Analogowy Minecraft z matematycznym podtekstem
Działają na wyobraźnię i rozwijają inwencję twórczą. Mają otwartą i elastyczną formułę, dzięki czemu uczą eksperymentowania i szukania rozwiązań, a także nieustannego przekształcania w miarę potrzeb. Klocki pobudzają do myślenia o formach przestrzennych – od prostych brył do złożonych konstrukcji. Nawet podstawowy klocek, dzięki zastosowaniu sprytnego łącznika umożliwia tworzenie konstrukcji dostępnych tylko w wirtualnej rzeczywistości. Dlatego też niektórzy mówią, że CARDBLOCKS to „analogowy Minecraft”. Nie do końca zgadzam się z tym porównaniem. - twórca klocków, Piotr Nawracała, podkreśla, że poza aspektem rozrywkowym, zależało mu też na przemyceniu wiedzy matematycznej w swoim produkcie - W systemie CARDBLOCKS są kopuła, rotunda, bryły platońskie, a będą torus, ostrosłup i kilka innych klasycznych brył. No i w tym momencie zostanę odstrzelony... Matematyka? To trudne, nudne i najlepiej usunąć, wywalić z matury (śmiech). Zauważam jednak, że np. opowieść o liczbie pi czy złotej liczbie oraz sinusach i cosinusach staje się przyjemna przy okazji zabawy z klockami.
Nasze rodzinne wrażenia
Klocki są bardzo przyjemne w dotyku, szybko się składają i łączą. Rzeczywiście konstrukcyjne możliwości są nieograniczone! Wszystkie dołączone materiały informacyjne są przystępnie opisane i zobrazowane. Zbudowaliśmy najpierw kilka figur z instrukcji, po czym syn stworzył własną konstrukcję - wiezienie dla tajnych agentów ;).
Brawo dla twórcy klocków za pomysł i realizację! Takiego typu eko zabawki są niezwykle potrzebne i wręcz niezbędne w naszym powoli zmieniającym się, ale wciąż "plastikowym" świecie.
Zestawy serii Cardblocks można zakupić na stronie Egmont.pl, który jest wyłącznym dystrybutorem klocków w Polsce.
Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)
Katarzyna Mróz, 03.12.2024
Czy w aptece można kupić detektor tętna?
Katarzyna Mróz, 03.12.2024
Katarzyna Mróz, 02.12.2024
Po jakim czasie zarasta dziurka w sutku?
Katarzyna Mróz, 02.12.2024
W jakim wieku dziecko ma 80 cm?
Katarzyna Mróz, 02.12.2024
Katarzyna Mróz, 01.12.2024
Jakie nosidełko dla 1 miesięcznego dziecka?
Katarzyna Mróz, 01.12.2024
Co na urodziny zamiast słodyczy?
Katarzyna Mróz, 01.12.2024
Czego nie jeść w czasie karmienia piersią?
Katarzyna Mróz, 30.11.2024
Jak dobrać rozmiar chusty kółkowej?
Katarzyna Mróz, 30.11.2024
Gośka, 28.11.2024