Prędzej, czy później każde dziecko na coś choruje. Wielu rodziców dopada wtedy strach i panika. Zwłaszcza jeśli to pierwsze dziecko. Pierwsza myśl to - lekarz. Oczywiście, jeśli jest to noworodek, albo coś, co zagraża życiu dziecka - taka reakcja jest prawidłowa i właściwa. Mnóstwo jest jednak sytuacji, kiedy kontakt z lekarzem nie jest potrzebny, lub nie musi być natychmiastowy.
Warto mieć w domu poradnik, w którym opisane są choroby czy urazy, z jakimi najczęściej spotykają się dzieci.
Spotkałam się z kilkoma takimi poradnikami, z pewnością wart uwagi i polecenia jest “Moje dziecko zawsze zdrowe”.
“Książka Moje dziecko zawsze zdrowe po pierwsze ma pomóc ci ustalić, jak bardzo chore jest twoje dziecko i czy trzeba zadzwonić do lekarza. I po drugie, ma pomóc leczyć dziecko w domu, gdy jest bezpieczne…”
Ten cytat w skrócie idealnie mówi o tym, czemu książka służy. Jest to vademecum dla rodziców, napisane w prostym i jasnym języku. Schemat poradnika jest przejrzysty, łatwo się nim posługiwać:
- najpierw wybieramy interesujący nas rozdział, kierując się głównym objawem
- czytamy rozdział.
Każdy z rozdziałów składa się z trzech części:
“Opis stanu dziecka”, “Kiedy zadzwonić do lekarza” i “Porady dotyczące opieki w domu”.
Każdy chciałby, by jego dziecko jak najmniej chorowało. Jednak, gdy już coś nas niepokoi i dziecko zaczyna chorować, warto sięgnąć po ten poradnik. Zdarza się, że wizyta u lekarza jest niezbędna. Jednak zawsze warto zapoznać się z poradami zawartymi w “Moje dziecko zawsze zdrowe” - to solidna porcja wiedzy dla rodziców.
Książka posiada świetne rekomendacje. Powstała w oparciu o 15-letnie doświadczenia lekarzy pogotowia. Została wydana pod patronatem Amerykańskiej Akademii Pediatrii i jest polecana przez najwybitniejszych światowych specjalistów w tej dziedzinie.
Doświadczony autor
Autor poradnika to Barton D. Schmitt. Jest on wykładowcą pediatrii na University of Colorado School of Medicine, dyrektorem medyczny infolinii Szpitala Dziecięcego w Colorado, doświadczonym lekarzem i członkiem Amerykańskiej Akademii Pediatrii. Prywatnie jest także ojcem i dziadkiem sześciorga wnucząt.
Po ten poradnik sięgam, gdy widzę, że coś dzieje się z moją córą. Nawet idąc do lekarza, lubię wiedzieć o czym on mówi, a także na co powinnam zwrócić uwagę, o co dopytać. W dodatku domowe sposoby warto sobie przyswoić, czy też przypomnieć (np. kiedy mała kaszle, daję jej pół łyżeczki miodu codziennie - znalazłam tę informację w poradniku, i przypomniało mi się z dzieciństwa, że przy infekcjach zawsze podawali mi miód - a to w herbacie, a to z mlekiem, a to sam…).
Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)
Gwiazdkowe inspiracje: Książki dla dzieci na prezent pod cho...
maluszkowe.inspiracje, 15.12.2024
MAGA Supporters | 23-diet | Democratic National Convention
Mama Idealna, 14.12.2024
Jak reklamy kształtują wybory żywieniowe najmłodszych – wpły...
Dzieci jedzą, 14.12.2024
Rozwój kubków smakowych u dzieci – od pierwszych eksperyment...
Dzieci jedzą, 14.12.2024
Wspólne posiłki rodzinne – jak codzienny rytuał przy stole b...
Dzieci jedzą, 14.12.2024
Zdrowe odżywianie ucznia – jak dieta wpływa na uwagę i wynik...
Dzieci jedzą, 14.12.2024
Zdrowe nawyki żywieniowe dzieci – wydajne metody kształtowan...
Dzieci jedzą, 14.12.2024
Butelka na koktajl, sok, smoothie do szkoły i pracy
MatczyneFanaberie, 10.12.2024
Grzyby dla dzieci? Czy dzieci mogą jeść grzyby?
RozszerzanieDiety, 10.12.2024
Zabawki sensoryczne 6m i jeszcze młodszych dzieci: wspieraj...
Maminka Gadzet, 08.12.2024
mamprzepis.pl, 07.12.2024