Zuzanna - jedyna w swoim rodzaju

Kiedy leżałam opuchnięta od płaczu na szpitalnej leżance nic nie było ważne.

W tej chwili myślałam tylko o jednym: zrobić wszystko, aby utrzymać ciąże.

Czułam się świetnie, chodziłam do pracy, kiedy w 11 tygodniu przy biurku zaczęłam krwawić. Karetka szybko zabrała mnie na oddział, ale lekarze do 11-tygodniowej ciąży podchodzą z dystansem... Naturalna selekcja - usłyszałam.

Leżałam w szpitalu przez 4 miesiące i mój brzuch rósł z dnia na dzień. Codziennie miałam co raz więcej nadziei, że się uda.

Codziennie pacjętkę z łóżka obok odwiedzała córeczka, mała Lenka. Lenka była rozkoszną 5-latką, wygadana i odważną. Przez 4 miesiące człowiek się zaprzyjaźnia i po jakimś czasie stałam się Ciocią Lenki. Lenka głaskała brzuch mamy na zmiane z moim i rozmawiała z "dzidziusiami w środku". Wciąż zadawała mi pytanie: "A jak nazywa się Twój dzidziuś Ciociu, bo nasz to Eryk."

Bałam się nadawać imię ze strachu, że zapeszę, że coś się nie uda. Pewnego słonecznego poranka Lenka jak zwykle wkroczyła do naszej Sali z tatą i przywitala się z brzuszkami. Podeszła do mojego brzucha, nachyliła się i powiedziała: " To ja Lena. Będziesz się nazywać Zuzia. Dobra? Jak mój miś?" I w tym momencie stało się coś niesamowitego, moje dziecko kopnęło. Pierwszy raz poczułam ruch mojej córeczki (a właściwie wtedy jeszcze nie wiedziałam, że to córka). Brzuch zaczął wirować, a Lenka uradowana cały czas głaskała brzuch, krzycząc: "Podoba jej się to imię, podoba. To dziewczynka".

Nie ukrywam, że weszłam na rankingi i kiedy zobaczyłam, że imię Zuzanna jest na pierwszym miejscu najpopularniejszych imion lekko się przeraziłam, ale skoro moje dziecko samo zdecydowało.... Dziś Zuzanna, Ziutek, Zenka, Susie, Zu, Zuzka, Zuzanka, Zuzek - jak kto woli, ma prawie 5 lat i jest tak samo żywa, jak Lenka - zresztą Lenka do tej pory uważa się za jej najlepszą opiekunkę i przyjaciółkę. I mimo moich obaw, że wszędzie dookoła będą biegać małe Zuzie w grupie przedszkolnej Zuza nie ma ani jednej imienniczki, ba, nie ma jej nawet w równoległej grupie, ani na basenie, ani też na balecie... A nawet jakby było Zuź dziesiątki, to wiadomo, że moja córeczka jest jedyna w swoim rodzaju.

 

Autorka: Anna Macharzina

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Test odpowiedzialności

Tygrysiaki, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021