Wolałabym być ojcem...

Więzi między ludźmi są różne, nie do porównania, nie do zamienienia. Nie wiem jak intensywne i satysfakcjonujące są te które łączą ojca z dzieckiem. Ale.. ale gdybym mogła wybierać chyba wolałabym być ojcem niż matką.

On nic nie musi. Nie musi myśleć, kombinować, planować, chodzić do lekarzy, nie musi się bawić, usypiać, przewijać, przesiadywać w domu całymi dniami z małym dzieckiem. Codziennie wypiera mózg w drodze do i z pracy, a wracając z niej ma przyzwolenie na odpoczynek, kąpiel i okruch czasu dla siebie „bo przecież jestem zmęczony po pracy, ty też jesteś, na pewno, ale razem przecież nie możemy odpoczywać jeśli dziecię wymaga. Muszę się teraz iść wykąpać bo przecież śmierdzący do pracy nie pójdę”. Rolę głównych skrzypiec, dyrygenta, planisty, opiekunki do dziecka i robota który powinien… ba! MUSI umieć i wiedzieć wszystko pełni mama. Tata jest tylko jej pomocnikiem, jej cieniem, jej chwilowym zastępstwem. Mimo że to debiut nowej roli DLA OBOJGA.

Jeśli tata uśpi, jeśli pobawi się przez te całą godzinę na dobę, jeśli nakarmi czy zrobi inną magiczną dla mężczyzn, a rutynową dla kobiet czynność, wszyscy biją oklaski „och, jaki oddany ojciec. Jak sobie radzi. Bohater! Jaki wspaniały mąż, tak pomagać”. Mamie za nic braw się nie bije. „Taka rola matki” – słyszę tylko z uszu stada papug. A czy dziecko nie jest wspólne? Czy mama się już przypadkiem nie nanosiła przez te 9 miesięcy? Czy facet nie jest silniejszy fizycznie i psychicznie? Rozumiem, praca. Ale w weekendy najczęściej też jakoś nie widać różnicy…

To nie chodzi o to że jest źle. Jest wspaniale. Ma się więcej czasu na poznanie dziecka, na śledzenie drobnych, czasem niepowtarzalnych kroczków w jego rozwoju, ma się więcej czasu na budowanie więzi. Ale ojciec nie nosi na sobie i w sobie tego ciężaru „musu”. On pomaga i angażuje się kiedy chce. Kobieta musi być zaangażowana zawsze. I to 24godziny na dobę. Psychiką i ciałem. Facet- asystent ma lżej. I zawsze jest bohaterem.

                                                                                  LiliEmily z bloga TenMałyWielkiCzłowiek

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam