Wielka historia małej kreski. Serge Bloch. Wydawnictwo Zakamarki

Wielką historię małej kreski można przeczytać i obejrzeć ilustracje za pół godziny, a pozostaje ta książka w pamięci na długo.

A wszystko za sprawą oryginalnych ilustracji Serge Blocha, francuskiego rysownika.

Po przeczytaniu mój syn się zamyślił... O co chodzi? Nie do końca zrozumiałem tę historię...

Starsze dzieci już szukają sensu we wszystkim, a młodsze jeszcze wymyślają swój własny;)

Tak czy inaczej komentarz do książki ze strony rodziców jest potrzebny.

Historia kreski, to inaczej opowieść ilustratora o swojej miłości do rysunku. W sposób lakoniczny opisuje jak się zaczęła przygoda z rysowaniem na kartkach zeszytu w szkole, później styl autora się  rozwijał, ewoluował, zaczęły się podróże po całym świecie, jego prace na stałe zagościły na wystawach w galeriach i muzeach.

Nie ważne czym zawodowo lub hobbystycznie się zajmujemy, ważne, aby to co robimy miało sens i dawało radość nie tylko sobie ale też innym. I warto pamiętać, że wszystko się zaczyna od czegoś małego, jednego kroku do przodu lub jednej małej kreski:)

Polecam także zobaczyć ilustracje Serga Blocha na jego blogu: www.sergebloch.net/blog

Ja osobiście się w nich zakochałam:)

Książka została wydana przez Wydawnictwo Zakamarki, które się specjalizuje w literaturze szwedzkiej i francuskiej dla dzieci.

książki Serge Bloch

 

Olga

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam