Weronika to imię dla dzielnej dziewczynki

Weronika znaczy "przynosząca zwycięstwo". Istnieje opowieść, że gdy Jezusa prowadzono na mękę, z tłumu wyszła jego uczennica imieniem Weronika i otarła Mu chustą twarz. Na chuście tej w cudowny sposób odbiła się podobizna twarzy Jezusa. Wtajemniczeni twierdzą, że chusta św. Weroniki zachowała się do dziś i jest przechowywana w Watykanie, w tajnym schowku wewnątrz jednego z filarów Bazyliki św. Piotra.

Weronika jest jak lilia, symbol piękna, czystości i silnego zapachu. Pomimo piękna i urody ma niełatwy charakter. Potrafi trzymać dyscyplinę i wymagać, a wymaga wiele od siebie,ale też od innych. Jest pracowita. Swoich bliskich darzy dużym uczuciem. Zdolna do głębokiej przyjaźni, jednak ogranicza liczbę przyjaciół i starannie ich dobiera. Nieco chmurna, zazdrosna, posiada jednak bogactwo czułości i miłości. Gdy się z czymś nie zgadza, ostro protestuje. Jest uparta, porażki sprawiają jej przykrość, ale nie powstrzymują od dalszego działania. Pociągają ją zajęcia, w których trzeba dawać dużo z siebie.

Ten opis w pełni zgadza się z charakterem mojej córki Weroniki.

 

Autorka: Mama Dominika

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam