W maju dzieci nudzić się nie będą :) Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie, program na maj

Nowohuckie Centrum Kultury działa pełną parą i zaprasza nie tylko na kolejne zajęcia w Nowohuckim Uniwersytecie Dzieci, ale również na pokaz szkoły walki promującej piękno i estetykę ciała oraz dwa wydarzenia promujące piękno i estetykę ducha. A na koniec, specjalnie dla Was, nawet staną na głowie!  Serdecznie zapraszamy :)

12 maja (czwartek), g. 17.00, sala 006
Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Turystyki
KOLOROWE INDIE  

Podróże kształcą – zatem zapraszamy dzieci na comiesięczną wyprawę do dalekich, egzotycznych krajów, by zapoznać się z tamtejszą kulturą i obyczajami. Zajęcia będą miały charakter multisensoryczny. Poprzez smaki, zapachy, rekwizyty, stroje i charakterystyczne dźwięki dzieci będą mogły przenieść się na moment w ciekawe zakątki świata. Na zajęciach wykorzystane będą autorskie zdjęcia, etniczna muzyka, stroje i oryginalne przedmioty przywiezione z całego świata. Podczas zajęć Wydziału Turystyki NUD poznamy historię Taj Mahalu, tajemnice fakirów, święte krowy, realia życia i zabawy.
jednorazowa wejściówka: 25 zł

14 maja (sobota), g. 11.00
MIEJSCE DO SZEŚCIANU – warsztaty architektoniczne
A jak kapsle, U jak węże

Miejsce do sześcianu to warsztaty architektoniczne w czasie których będziemy analizować przestrzeń, projektować i budować. Podczas zajęć, pod okiem wykwalifikowanych architektów, po krótkim wprowadzeniu teoretycznym, zapoznamy się z najlepszymi przykładami z dziedziny architektury i dizajnu, poznamy podstawowe zasady konstrukcji, stworzymy własne projekty. W twórczej atmosferze będziemy uczyć się świadomego myślenia o otoczeniu, rozwijać wyobraźnię przestrzenną, zmysł obserwacji i sprawność manualną.
Prowadzenie:  Anna Komorowska i Michał Rokita
jednorazowa wejściówka: 25 zł


14 maja (sobota), g. 11.00 i 12.15, sala 006
Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Przyrodniczy
Pomysłowy ekolog

Jak wykorzystać niepotrzebne butelki? Jak namalować dzieło sztuki z wykorzystaniem butelek? Niezwykłe zastosowanie butelek.
jednorazowa wejściówka: 25 zł


15 maja (niedziela), godz. 19.00, Scena NCK    
Wieczór Premier – koncert Grupy Tańca Współczesnego FORMA
Koncert jubileuszowy z okazji 15-lecia istnienia zespołu

Wchodzimy na strych… zgrzyt zamka i chrobot otwieranych drzwi. W środku może być wszystko. Odkrywamy nagle szafę, łóżko i… coś jeszcze. Zapomniane od lat. To wspomnienia, które stały się historią, ale to NASZA HISTORIA, część NASZEGO ŻYCIA, która na nowo odżywa w naszej pamięci.
Grupa Tańca Współczesnego FORMA w tym roku obchodzi Jubileusz  15- lecia. Z tej okazji FORMA  poza dwoma  premierowymi spektaklami pragnie przypomnieć publiczności kilka fragmentów najbardziej rozpoznawalnych i uznanych choreografii z ostatnich 5-ciu lat działalności grupy, autorstwa założycielki zespołu, Izabeli Szymy oraz samych tancerek.  
Koncert 15 maja 2016 r. to coroczny Wieczór Premier, w którym tym razem przeszłość przeplata się z teraźniejszością sprawiając, iż ten dzień jest tym bardziej wyjątkowy.  Zapraszamy, polecamy…Tego nie można przegapić. Razem z FORMĄ otwórz drzwi do naszych wspomnień.
Choreografia: Renata Podkowa, Joanna Derwisz, Izabela Szyma
bilet: 15 zł

21 maja (sobota), g. 11.00 i 12.15, sala 006
Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Przyrodniczy
Pogoda

Jaką dzisiaj mamy pogodę? Dlaczego jest zimno i ciepło? Czym jest temperatura? Czy na pustyni nie ma wody? Jak wpływa temperatura na nasze otoczenie i życie? Jak powstaje lód? Jak powstaje burza? Czy temperatura zmienia właściwości innych przedmiotów?
jednorazowa wejściówka: 25 zł


24 maja (wtorek), godz. 18,Scena NCK

„Kocham Cię MAMO” – koncert grup i zespołów artystycznych NCK dedykowany wszystkim mamom i tatą z okazji Dnia Matki.
bilety: 5 zł


29 maja (niedziela), godz. 18.00, Scena NCK
KRONIKA POLSKIEJ KINEMATOGRAFII
spektakl taneczny w stylu break dance w wykonaniu Grupy „ClassSick”

Widowisko w całości wykonane przez bboy's i bgirls, tancerzy break dance z Nowohuckiego Centrum Kultury. W tym 50 minutowym przedstawieniu wcielają się oni w postacie znane z polskiej telewizji i kina lat 70. i nie tylko. Proponują powrót do przeszłości, kiedy polska muzyka filmowa i telewizyjna osiągała swoje szczyty i na stałe wpisała się w pamięć wielu pokoleń. Widowisko zarówno dla osób dojrzałych, które z nostalgicznym uśmiechem przypomną sobie dzieciństwo, jak i dla dzieci.
Rodzice mają jedyną w swoim rodzaju okazję, by w ciekawy sposób pokazać swoim pociechom, jakie trendy królowały na ekranach, kiedy oni byli mali. Zobaczycie bboyowe interpretacje Janosika, Porucznika Borewicza, 4 Pancernych, Reksia i innych. Posłuchajcie hymnów swojej młodości w całkiem nowej i nieoczekiwanej odsłonie.
Niesamowite akrobacje ze szczyptą humoru, emocje i dobra rozrywka gwarantowane!
scenariusz i choreografia: Dawid Dec „Decó”
bilety: 15/10 zł

Informacje i zamówienia:
Biuro Organizacji Widowni - tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa - tel. 12 644 02 66 wew. 56

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Komunijne propozycje - szablony do ciastek

Ciasteczka z dusza, 13.04.2024

Czy można kupić kałasznikowa?

MarysiaB, 04.04.2024

Jak wygląda hokej?

MarysiaB, 04.04.2024

Jaka hulajnoga dla dziecka 9 lat?

MarysiaB, 03.04.2024

Jak można ozdobić swój pokój?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Czy Nebbud jest dobry na kaszel?

MarysiaB, 03.04.2024

Czy można nosić dziecko w chuście przodem?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Jakie buty na WF dla chłopca?

MarysiaB, 03.04.2024

Czym bawi się 9 miesięczne dziecko?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024