W maju dzieci nudzić się nie będą :) Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie, program na maj

Nowohuckie Centrum Kultury działa pełną parą i zaprasza nie tylko na kolejne zajęcia w Nowohuckim Uniwersytecie Dzieci, ale również na pokaz szkoły walki promującej piękno i estetykę ciała oraz dwa wydarzenia promujące piękno i estetykę ducha. A na koniec, specjalnie dla Was, nawet staną na głowie!  Serdecznie zapraszamy :)

12 maja (czwartek), g. 17.00, sala 006
Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Turystyki
KOLOROWE INDIE  

Podróże kształcą – zatem zapraszamy dzieci na comiesięczną wyprawę do dalekich, egzotycznych krajów, by zapoznać się z tamtejszą kulturą i obyczajami. Zajęcia będą miały charakter multisensoryczny. Poprzez smaki, zapachy, rekwizyty, stroje i charakterystyczne dźwięki dzieci będą mogły przenieść się na moment w ciekawe zakątki świata. Na zajęciach wykorzystane będą autorskie zdjęcia, etniczna muzyka, stroje i oryginalne przedmioty przywiezione z całego świata. Podczas zajęć Wydziału Turystyki NUD poznamy historię Taj Mahalu, tajemnice fakirów, święte krowy, realia życia i zabawy.
jednorazowa wejściówka: 25 zł

14 maja (sobota), g. 11.00
MIEJSCE DO SZEŚCIANU – warsztaty architektoniczne
A jak kapsle, U jak węże

Miejsce do sześcianu to warsztaty architektoniczne w czasie których będziemy analizować przestrzeń, projektować i budować. Podczas zajęć, pod okiem wykwalifikowanych architektów, po krótkim wprowadzeniu teoretycznym, zapoznamy się z najlepszymi przykładami z dziedziny architektury i dizajnu, poznamy podstawowe zasady konstrukcji, stworzymy własne projekty. W twórczej atmosferze będziemy uczyć się świadomego myślenia o otoczeniu, rozwijać wyobraźnię przestrzenną, zmysł obserwacji i sprawność manualną.
Prowadzenie:  Anna Komorowska i Michał Rokita
jednorazowa wejściówka: 25 zł


14 maja (sobota), g. 11.00 i 12.15, sala 006
Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Przyrodniczy
Pomysłowy ekolog

Jak wykorzystać niepotrzebne butelki? Jak namalować dzieło sztuki z wykorzystaniem butelek? Niezwykłe zastosowanie butelek.
jednorazowa wejściówka: 25 zł


15 maja (niedziela), godz. 19.00, Scena NCK    
Wieczór Premier – koncert Grupy Tańca Współczesnego FORMA
Koncert jubileuszowy z okazji 15-lecia istnienia zespołu

Wchodzimy na strych… zgrzyt zamka i chrobot otwieranych drzwi. W środku może być wszystko. Odkrywamy nagle szafę, łóżko i… coś jeszcze. Zapomniane od lat. To wspomnienia, które stały się historią, ale to NASZA HISTORIA, część NASZEGO ŻYCIA, która na nowo odżywa w naszej pamięci.
Grupa Tańca Współczesnego FORMA w tym roku obchodzi Jubileusz  15- lecia. Z tej okazji FORMA  poza dwoma  premierowymi spektaklami pragnie przypomnieć publiczności kilka fragmentów najbardziej rozpoznawalnych i uznanych choreografii z ostatnich 5-ciu lat działalności grupy, autorstwa założycielki zespołu, Izabeli Szymy oraz samych tancerek.  
Koncert 15 maja 2016 r. to coroczny Wieczór Premier, w którym tym razem przeszłość przeplata się z teraźniejszością sprawiając, iż ten dzień jest tym bardziej wyjątkowy.  Zapraszamy, polecamy…Tego nie można przegapić. Razem z FORMĄ otwórz drzwi do naszych wspomnień.
Choreografia: Renata Podkowa, Joanna Derwisz, Izabela Szyma
bilet: 15 zł

21 maja (sobota), g. 11.00 i 12.15, sala 006
Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Przyrodniczy
Pogoda

Jaką dzisiaj mamy pogodę? Dlaczego jest zimno i ciepło? Czym jest temperatura? Czy na pustyni nie ma wody? Jak wpływa temperatura na nasze otoczenie i życie? Jak powstaje lód? Jak powstaje burza? Czy temperatura zmienia właściwości innych przedmiotów?
jednorazowa wejściówka: 25 zł


24 maja (wtorek), godz. 18,Scena NCK

„Kocham Cię MAMO” – koncert grup i zespołów artystycznych NCK dedykowany wszystkim mamom i tatą z okazji Dnia Matki.
bilety: 5 zł


29 maja (niedziela), godz. 18.00, Scena NCK
KRONIKA POLSKIEJ KINEMATOGRAFII
spektakl taneczny w stylu break dance w wykonaniu Grupy „ClassSick”

Widowisko w całości wykonane przez bboy's i bgirls, tancerzy break dance z Nowohuckiego Centrum Kultury. W tym 50 minutowym przedstawieniu wcielają się oni w postacie znane z polskiej telewizji i kina lat 70. i nie tylko. Proponują powrót do przeszłości, kiedy polska muzyka filmowa i telewizyjna osiągała swoje szczyty i na stałe wpisała się w pamięć wielu pokoleń. Widowisko zarówno dla osób dojrzałych, które z nostalgicznym uśmiechem przypomną sobie dzieciństwo, jak i dla dzieci.
Rodzice mają jedyną w swoim rodzaju okazję, by w ciekawy sposób pokazać swoim pociechom, jakie trendy królowały na ekranach, kiedy oni byli mali. Zobaczycie bboyowe interpretacje Janosika, Porucznika Borewicza, 4 Pancernych, Reksia i innych. Posłuchajcie hymnów swojej młodości w całkiem nowej i nieoczekiwanej odsłonie.
Niesamowite akrobacje ze szczyptą humoru, emocje i dobra rozrywka gwarantowane!
scenariusz i choreografia: Dawid Dec „Decó”
bilety: 15/10 zł

Informacje i zamówienia:
Biuro Organizacji Widowni - tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa - tel. 12 644 02 66 wew. 56

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam