UWAGA NA TAŃSZE ZAMIENNIKI!!!!!!!

Wojtek niedawno był u sąsiadki,
sąsiadka miała fajne zabawki.
I kulki takie, co sobie latały,
z wulkanu w powietrze wylatywały.
Spodobał się wulkan ów memu synowi,
więc mama rzekła : kupmy Wojtkowi.

Czatując w międzyczas z duszyczką bratnią,
chwaliła się mama co kupić chce sama.
Ostrzegła mnie mama już doświadczona,
żeby nim kupić to się przekonać,
czy ów wulkanik to nie jakiś chłamik,
czy potem nie wyznam, że to chińszczyzna.

Uparta mama jak osioł była
znalazła najtaniej no i kupiła.
Zdziwienie weszło na usta mamine,
gdy tylko odpakowała machinę...
Małe to takie, lecz kolorowe,
cóż takie jest, bo nie "firmowe".
Kazała mama szybko mężowi,
włożyć baterie i testa zrobić.
Co było dalej już wierszem nie umiem,
bo nerwy zjadają słów z mózgu strumień.

A teraz tak z lekka poważniej...

Mama kupiła dziecku fontannę z piłek ponieważ spodobała mu się u koleżanki. Oryginał jednak był zbyt kosztowny na matczyną kieszeń dlatego znalazła 90% tańszy zamiennik. Tutaj jednak cena poszła w parze z jakością. Oryginalna fontanna z piłek (firmy chyba nie muszę podawać – wiodąca na rynku firma produkująca zabawki dla dzieci) była cicha, kolorowa, stabilna, duża. Co by tu wymieniać – była stworzona z myślą o dziecku. Zamiennik niewiele różnił się z pozoru (zakup internetowy).

Co mogę powiedzieć? Fontanna składa się z piłeczek średnicy piłeczki do ping-ponga – moje dziecko jest w stanie włożyć ją sobie do buzi. Boję się myśleć co by było, gdyby to zrobił 8 miesięczny berbeć. Muzyczka w zabawce bardzo głośna, skrzecząca, bardzo męcząca ucho. Dosłownie dostaję spazmów jak tylko się uruchamia, no i Wojtek po kilku razach też nie jest już taki zadowolony...Dodatkowo, mechanizm napowietrzający zagłusza tą straszliwą muzykę i jest jeden wielki chaos. To jest jakiś chiński horror! Swoją funkcję spełnia idealnie – wyrzuca za pomącą stężonego powietrza kuleczki, które staczają się po ślizgawce i tak w koło. „Grzybek”, który dziecko powinno nacisnąć, aby uruchomić system jest tak oporny, że mój syn mimo chęci nie jest w stanie sam sobie tej zabawki włączyć. Co więcej – w zabawce osobno montowana jest ślizgawka oraz kółko nad nią, co skutkuje rozmontowaniem przy lekkim pociągnięciu, lub uderzeniu zabawki.

Czy są plusy? Może takie, że na chwilę dziecko jest zaabsorbowane zabawą, jednak boje się go spuścić z oka żeby nie zrobił sobie krzywdy połykając piłeczki lub uderzając się o wypadające części zabawki. Chińszczyzna nie warta nawet swojej minimalnej ceny.

Nie polecam!

A CZY WAM ZDARZYŁO SIĘ KUPIĆ TAŃSZY ZAMIENNIK I SIĘ NAJNORMALNIEJ ZIRYTOWAĆ??

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Test odpowiedzialności

Tygrysiaki, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021