Tak długo słuchałam, że rozwód to tragedia, aż zaczęłam w to wierzyć!

Precz z bzdurami! Uwalniam się od tych żałosnych myśli.

I kto mi o tym mówił - ludzie, którzy ani razu się nie rozwiedli! Skąd wiecie, że to taka katastrofa życiowa i największa klęska? A może ten ktoś, kto się właśnie "tragicznie" rozwiódł szczęśliwie się przeżegnał i codziennie dziękuje Bogu, że wreszcie może ponownie być sobą. Co powiecie na to, najszczęśliwsi i najmądrzejsi ludzie na świecie? Czy w Waszej głowie mieści się, że ktoś po rozwodzie lub rozstaniu może być także najszczęśliwszy!?

Pewna wszystko-wiedząca osoba stwierdziła, że normalnym jest kiedy rodzina jest pełna, a kto powiedział, że to normalna rodzina? Jak prostsze by było życie, gdyby każdy żył swoją własną normalnością i nie oceniał innych. Świat jest różny i wszystko jest możliwe, i na wszystko, i dla wszystkich znajdzie się miejsce.

Nie przyjmuję więcej do siebie tych pełnych litości lub osądzania spojrzeń. Te stwierdzenia typu: "nie była mądrą kobietą, nie wykorzystała swoich kobiecych sztuczek" - wyrzucam do śmietnika!

Żyję po to, aby odpowiadać za samą siebie.  Nie jestem niczyją niańką. Nie potrzebuję "męża - synka" lub "męża - tatusia", lub jeszcze jakiejś innej zboczonej formy małżeństwa. Jeżeli sobie idę swoją drogą to znaczy, że jest to moja własna decyzja i jest mi z tym dobrze.

Z każdej sytuacji życiowej wyciągam lekcje, to normalna droga życiowa każdego człowieka - poznawać siebie i innych.

I na koniec, czy wyobrażacie, że facet podchodzi do innego faceta, patrzy ze smutkiem i mówi: twój rozwód to prawdziwa tragedia! Lub rozpaczają i obgadują jak straszne są ich byłe w męskim gronie bez końca. Oczywiście są skrajne przypadki i jakieś traumatyczne przeżycia. Ale bez przesady!

Całe szczęście, moje uszy są znowu do góry. Jestem w porządku! W miarę idealna ;) i właśnie żyję w bardzo pięknym okresie mojego życia! Życia, pełnego poszukiwań i niespodziewanych odkryć.

 

 

Ola

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Nosidła marki Tula

Maminka Gadzet, 07.05.2021

Pierwsze wakacje Guzika

igomama, 07.05.2021

Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką

Madka roku, 07.05.2021

Pikantne żeberka barbecue

bistromama, 06.05.2021

Kurczak w sosie słodko-kwaśnym

RozszerzanieDiety, 05.05.2021

Placuszki z cukinii

RozszerzanieDiety, 04.05.2021