Srebrny miecz - książka, która powinna się znaleźć na półce każdego dziecka!

Autorem książki "Srebrny miecz" jest Ian Serrailier brytyjski powieściopisarz i poeta. Autor słynie z książek dla dzieci.

"Srebrny miecz" to poruszająca do głębi serca książka o wędrówce dzieci przez pogrążoną w wojnie Europę.

Postacie w książce są fikcyjne ale opowieść została stworzona na podstawie prawdziwych wydarzeń, co przyczynia się do głębszego wczucia się w przebieg wydarzeń.

Trójka dzieci - Ruth, Edek i Frania muszą nauczyć się przeżyć na własną rękę. Ich ojciec został uwięziony w obozie, a matka wywieziona do Niemiec. Pewnego dnia pośród gruzów i ruin spotykają Janka sierotę, którego największym skarbem jest nożyk do papieru w kształcie małego srebrnego mieczyka.

Kiedy dzieci wyruszają w podróż po Europie, by odnaleźć rodziców, srebrny miecz staje się dla nich talizmanem i symbolem nadziei.

srebrny miecz książka

Książka ukazuje wrażliwy świat dzieci, ich wielką wiarę i ogromną niezłamną potrzebę osiągnięcia celu.

Czytając "Srebrny miecz" nie raz się wzruszymy i łzy polecą nam po policzku.

Fabuła książki opiera się na dziejach wojennych sprzed pół wieku, a tematyka nadal jest aktualna. Bo niestety wciąż bardzo dużo dzieci na świecie ma ciężki los. Wciąż giną w trakcie wojen niewinne pokolenia najmłodszych ludzi.

Po przeczytaniu "Srebrnego miecza" budzi się wiara w dobro ludzkie i w lepszą przyszłość dla naszych dzieci!

Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam