Srebrny miecz - książka, która powinna się znaleźć na półce każdego dziecka!

Autorem książki "Srebrny miecz" jest Ian Serrailier brytyjski powieściopisarz i poeta. Autor słynie z książek dla dzieci.

"Srebrny miecz" to poruszająca do głębi serca książka o wędrówce dzieci przez pogrążoną w wojnie Europę.

Postacie w książce są fikcyjne ale opowieść została stworzona na podstawie prawdziwych wydarzeń, co przyczynia się do głębszego wczucia się w przebieg wydarzeń.

Trójka dzieci - Ruth, Edek i Frania muszą nauczyć się przeżyć na własną rękę. Ich ojciec został uwięziony w obozie, a matka wywieziona do Niemiec. Pewnego dnia pośród gruzów i ruin spotykają Janka sierotę, którego największym skarbem jest nożyk do papieru w kształcie małego srebrnego mieczyka.

Kiedy dzieci wyruszają w podróż po Europie, by odnaleźć rodziców, srebrny miecz staje się dla nich talizmanem i symbolem nadziei.

srebrny miecz książka

Książka ukazuje wrażliwy świat dzieci, ich wielką wiarę i ogromną niezłamną potrzebę osiągnięcia celu.

Czytając "Srebrny miecz" nie raz się wzruszymy i łzy polecą nam po policzku.

Fabuła książki opiera się na dziejach wojennych sprzed pół wieku, a tematyka nadal jest aktualna. Bo niestety wciąż bardzo dużo dzieci na świecie ma ciężki los. Wciąż giną w trakcie wojen niewinne pokolenia najmłodszych ludzi.

Po przeczytaniu "Srebrnego miecza" budzi się wiara w dobro ludzkie i w lepszą przyszłość dla naszych dzieci!

Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam