Spektakl baletowy “Urzekająca Panna Młoda” w wykonaniu Grupy Baletowej ETIUDA. Subtelna podróż wgłąb kobiecej psychiki.

Jako mama, zainspirowana między innymi artykułami na portalu BlogiMam, postanowiłam zrobić sobie “wolne” od domowych obowiązków, chociaż na chwilę :). Dzięki temu, że mieszkam w Krakowie i jestem blogującą mamą, mogłam zgłosić się do Redakcji naszego portalu po wejściówkę na jedno z wydarzeń kulturalnych, które odbywają się w Nowohuckim Centrum Kultury.

Wybrałam spektakl Grupy Baletowej Etiuda. Lubię balet, od dawna mnie fascynował. Nigdy nie zapomnę “Jeziora Łabędziego” w wykonaniu Baletu Moskiewskiego. Ale dzisiaj nie o tym.

18 maja o 18:00 w NCK Etiuda dała przedstawienie pt. “Urzekająca Panna Młoda”. Wspaniały wybór zwłaszcza dla kobiet, gdyż mówi ono o głębi kobiecej psychiki, o jej zachowaniu i emocjach, gdy jest zakochana. Ukazuje różne stany: od ulotnego zauroczenia, młodzieńczej niecierpliwości, przez namiętność, niepewność i ostatecznieo uczuciu odwzajemnionej miłości i spełnienia. Tematyczna muzyka ułatwiała zrozumienie występu.

Fajnym akcentem i odmianą były występy pianisty i solisty (dwóch Greków). Całość ciekawie połączona, widać było że tancerze i tancerki włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie spektaklu.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w większości były to kilku, kilkunasto-letnie dzieci. Patrzyłam na nie z podziwem - tak młode osoby, a tak wytrwałe i odważne. Niesamowity był też mały chłopczyk - jedyny i najmniejszy z całej grupy (drugim mężczyzną był już dorosły tancerz). Był tak uroczy i dzielny, że wzruszał i wywoływał szczere uznanie.

Choreografem i reżyserem jest p. Katarzyna Stolarczyk. Również jej należy się uznanie za przygotowanie tego przedstawienia.

Wspaniale było oderwać się na tę chwilę od codzienności i udać w kobiecy świat.

Cieszę się, że w Krakowie są takie miejsca, jak Nowohuckie Centrum Kultury, gdzie miejsce mają wydarzenia kulturalne na wysokim poziomie i w przystępnych cenach, gdzie można wybrać się samemu lub z całą rodziną.

 

Ania, mama Franka

Komentarze Facebook

Najnowsze

Filcowianka
Filcowianka
Filcowianka
Filcowianka
Filcowianka
Filcowianka
Filcowianka
Filcowianka
Filcowianka
Filcowianka

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

4 x najprostszy przepis na domowe lody

wkawiarence, 31.05.2023

Sprzątanie po imprezie

Dziewczynka Pełna Mocy, 29.05.2023

Makaron w sosie brokułowym

mamprzepis.pl, 27.05.2023

Jak wybrać apartament?

Dziewczynka Pełna Mocy, 25.05.2023

Kaszka do picia na noc?

RozszerzanieDiety, 24.05.2023

Zupa brokułowa z ryżem

Gośka, 23.05.2023