Spektakl baletowy “Urzekająca Panna Młoda” w wykonaniu Grupy Baletowej ETIUDA. Subtelna podróż wgłąb kobiecej psychiki.

Jako mama, zainspirowana między innymi artykułami na portalu BlogiMam, postanowiłam zrobić sobie “wolne” od domowych obowiązków, chociaż na chwilę :). Dzięki temu, że mieszkam w Krakowie i jestem blogującą mamą, mogłam zgłosić się do Redakcji naszego portalu po wejściówkę na jedno z wydarzeń kulturalnych, które odbywają się w Nowohuckim Centrum Kultury.

Wybrałam spektakl Grupy Baletowej Etiuda. Lubię balet, od dawna mnie fascynował. Nigdy nie zapomnę “Jeziora Łabędziego” w wykonaniu Baletu Moskiewskiego. Ale dzisiaj nie o tym.

18 maja o 18:00 w NCK Etiuda dała przedstawienie pt. “Urzekająca Panna Młoda”. Wspaniały wybór zwłaszcza dla kobiet, gdyż mówi ono o głębi kobiecej psychiki, o jej zachowaniu i emocjach, gdy jest zakochana. Ukazuje różne stany: od ulotnego zauroczenia, młodzieńczej niecierpliwości, przez namiętność, niepewność i ostatecznieo uczuciu odwzajemnionej miłości i spełnienia. Tematyczna muzyka ułatwiała zrozumienie występu.

Fajnym akcentem i odmianą były występy pianisty i solisty (dwóch Greków). Całość ciekawie połączona, widać było że tancerze i tancerki włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie spektaklu.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w większości były to kilku, kilkunasto-letnie dzieci. Patrzyłam na nie z podziwem - tak młode osoby, a tak wytrwałe i odważne. Niesamowity był też mały chłopczyk - jedyny i najmniejszy z całej grupy (drugim mężczyzną był już dorosły tancerz). Był tak uroczy i dzielny, że wzruszał i wywoływał szczere uznanie.

Choreografem i reżyserem jest p. Katarzyna Stolarczyk. Również jej należy się uznanie za przygotowanie tego przedstawienia.

Wspaniale było oderwać się na tę chwilę od codzienności i udać w kobiecy świat.

Cieszę się, że w Krakowie są takie miejsca, jak Nowohuckie Centrum Kultury, gdzie miejsce mają wydarzenia kulturalne na wysokim poziomie i w przystępnych cenach, gdzie można wybrać się samemu lub z całą rodziną.

 

Ania, mama Franka

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Jak oszczędzić na jedzeniu?

RozszerzanieDiety, 20.02.2024

Jak myć owoce i warzywa?

RozszerzanieDiety, 20.02.2024

Śródlucie

Kasia84, 18.02.2024

Jakie puzzle piankowe dla niemowlaka?

Katarzyna Mróz, 18.02.2024

Jak zakryć rysy na butach?

Katarzyna Mróz, 18.02.2024

Jakie zabawki dla dzieci nad morze?

Katarzyna Mróz, 17.02.2024

Czego nie wrzucać do muszli klozetowej?

Katarzyna Mróz, 16.02.2024