Spektakl baletowy “Urzekająca Panna Młoda” w wykonaniu Grupy Baletowej ETIUDA. Subtelna podróż wgłąb kobiecej psychiki.

Jako mama, zainspirowana między innymi artykułami na portalu BlogiMam, postanowiłam zrobić sobie “wolne” od domowych obowiązków, chociaż na chwilę :). Dzięki temu, że mieszkam w Krakowie i jestem blogującą mamą, mogłam zgłosić się do Redakcji naszego portalu po wejściówkę na jedno z wydarzeń kulturalnych, które odbywają się w Nowohuckim Centrum Kultury.

Wybrałam spektakl Grupy Baletowej Etiuda. Lubię balet, od dawna mnie fascynował. Nigdy nie zapomnę “Jeziora Łabędziego” w wykonaniu Baletu Moskiewskiego. Ale dzisiaj nie o tym.

18 maja o 18:00 w NCK Etiuda dała przedstawienie pt. “Urzekająca Panna Młoda”. Wspaniały wybór zwłaszcza dla kobiet, gdyż mówi ono o głębi kobiecej psychiki, o jej zachowaniu i emocjach, gdy jest zakochana. Ukazuje różne stany: od ulotnego zauroczenia, młodzieńczej niecierpliwości, przez namiętność, niepewność i ostatecznieo uczuciu odwzajemnionej miłości i spełnienia. Tematyczna muzyka ułatwiała zrozumienie występu.

Fajnym akcentem i odmianą były występy pianisty i solisty (dwóch Greków). Całość ciekawie połączona, widać było że tancerze i tancerki włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie spektaklu.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w większości były to kilku, kilkunasto-letnie dzieci. Patrzyłam na nie z podziwem - tak młode osoby, a tak wytrwałe i odważne. Niesamowity był też mały chłopczyk - jedyny i najmniejszy z całej grupy (drugim mężczyzną był już dorosły tancerz). Był tak uroczy i dzielny, że wzruszał i wywoływał szczere uznanie.

Choreografem i reżyserem jest p. Katarzyna Stolarczyk. Również jej należy się uznanie za przygotowanie tego przedstawienia.

Wspaniale było oderwać się na tę chwilę od codzienności i udać w kobiecy świat.

Cieszę się, że w Krakowie są takie miejsca, jak Nowohuckie Centrum Kultury, gdzie miejsce mają wydarzenia kulturalne na wysokim poziomie i w przystępnych cenach, gdzie można wybrać się samemu lub z całą rodziną.

 

Ania, mama Franka

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam