Słodka Jagódka

Moja córeczka JAGODA urodziła się 23.02.2012 r.

JAGODA - Osoba o imieniu Jagoda jest bardzo żywotna, ma wiele sił witalnych i jest pełna optymizmu. Przebojem idzie przez świat, niczego się nie bojąc ani przed niczym się nie uchylając. Ma wielkie ambicje, otoczenie nieraz nawet uważa, że zbyt wielkie, ona jednak twierdzi, że zaniżanie swoich możliwości jest niehonorowe i lepiej mierzyć wyżej niż można sięgnąć, niż poprzestawać na laurach.

Trzeba przyznać, że zazwyczaj udaje jej się zaspokoić nawet największe aspiracje, ponieważ całą sobą angażuje się we wszystko, co robi, nawet gdy jest to błahostka i zawsze daje z siebie wszystko. Ambitna i konsekwentna Nie lubi połowicznych rozwiązań, bo takie działanie nie daje jej oczekiwanej satysfakcji, która jest dla niej nie mniej ważna, niż rezultaty podejmowanych wysiłków. Ponadto w dążeniu do celu bardzo często pomagają jej życzliwi jej ludzie, których zawsze ma wokół siebie bardzo wielu, gdyż jest ogromnie sympatyczną osobą i jest pozytywnie nastawiona do świata.

Sama również chętnie udziela innym swojego wsparcia, bo wie, że to procentuje na przyszłość, na pewno jednak nie można o niej powiedzieć, by była osobą interesowną, bo takie niski pobudki nigdy nią nie kierują i zawsze najważniejsze jest dla niej dobro osób, na których jej zależy. Łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi.

Przyjaźnie nawiązuje bardzo szybko, ale zazwyczaj są to związki na długie lata, gdyż ma wrodzoną zdolność szybkiego oceniania ludzi i wie, komu może zaufać, a na znajomości z kim może tylko stracić.

Jagoda jest bardzo odważną kobietą, gotową bronić swoich przekonań do ostatniego tchu. Nawet jeśli jest to tylko zwykła dyskusja, wykazuje się wielką nieustępliwością, a przy tym potrafi bardzo dobrze argumentować i dowodzić swoich racji, więc mało kto jest w stanie pokonać ją na takim gruncie. Sprawiedliwa i fair Nigdy nie lubi ustępować innym, ale kiedy widzi, że nie ma racji, nie ma problemu, by się do tego przyznać, co jest dowodem na jej obiektywizm i poczucie sprawiedliwości.

W domu jest bardzo niezależna i nie pozwala, by ktoś inny poza nią dzierżył stery. Nie pozwoli na to nawet ukochanemu mężczyźnie, może jedynie przystać na to, by pełnić równorzędne role, jednak zawsze musi mieć wiele swobody i lubi też mieć ostatnie słowo. Pożycie z nią może być przez to trudne, ale związek może być bardzo szczęśliwy jeśli tylko obie strony będą dążyć do kompromisu i nie będą jątrzyć konfliktów.

Jako pani domu wspaniale wywiązuje się ze swojej roli, co potwierdzają wszyscy jej goście, których jej dom jest zawsze pełen, gdyż doskonale się u niej czują, wskazując na niepowtarzalny klimat, który panuje w jej domostwie.

Imię Jagoda szczęśliwy kamień: noc kairu szczęśliwa liczba: 2, szczęśliwy kolor: granatowy.

Jagoda ma imieniny 2 lipca. A imię Jagoda zdrabnia się na wiele sposobów:  Jagu, Jadzia, Jagodzia, Jagoduś, Jagmen, Jadzin, Jadźka, Jagińka, Jagodnik, Jagodek, Jagnięcina, Jagut, Jagodzińska, Jadżoda, Jagunia, Jagodziara, Jadźwin, Jadziuch, Jagoodka, Jadźmirka, Jagiszon, Jagodziana, Jadziuś, Jagobella, Jagódek, Jaguś, Jagi, Jaga, Jagodzina, Jadzinka, Jagga, Jago, Jagna, Jagodzisha, Jagdzia, Jagóda, Jagód, Jagodówka, Jadziagoda, Jagienka, Jagodzianka, Jagodziak, Jagula, Jagodusia, Jag, Jadź.

 

Autorka: Izabela Bagińska

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam