Skąd się biorą małe skrzaty?

 

Nasz Kubuś ma już prawie dwadzieścia sześć miesięcy.

Patrzę na niego zachwycona i codziennie zastanawiam się, jak to możliwe, że taki malutki skrzat znalazł miejsce w moim życiu i tak zupełnie je odmienił.

A zaczęło się to 3 lipca 2010 roku... właściwie zaczęło się znacznie wcześniej :) ale tego dnia Kubuś przyszedł na świat.

Obudziłam się o 6.00 rano czując, że chyba zaczynają płynąć wody. Nie byłam pewna, czy to znaczy, że już rodzę (Kubuś jest naszym pierwszym dzieckiem), ale na wszelki wypadek poszłam do łazienki zmyć lakier z paznokci :) Ze strachu trzęsły mi się ręce!

Cóż, okazało się, że faktycznie był to już początek porodu. Szybko pojechaliśmy z mężem do szpitala. Wiem, że byłam bardzo dzielna- nie krzyczałam, nie stękałam, skupiałam się na swoim zadaniu i tylko trzymałam się za nos, bo myślałam, że od tego parcia mi go rozerwie. Naprawdę!

Nie chciałam tylko z nikim rozmawiać i kiedy mój mąż próbował mi dodać sił mówiąc "Kocham cię skarbie", odpowiedziałam mu krótko: "Bądź cicho i siedź".

Mówiłam już, że byłam bardzo dzielna? Bo byłam. Urodziłam Kubusia własnymi siłami o 16.15 i wreszcie mogłam odpocząć. Pamiętam tylko, jak leżałam wieczorem i przypominałam sobie, że mama mówiła, że gdy się zobaczy dzidziusia, to zapomina się cały ból porodu. Myślałam wtedy, że ja jakoś nie zapomniałam...

Dziś minęło już dużo czasu i faktycznie zapomniałam już cały ból porodu :) To, co zostało, to poczucie dumy i szczęścia i zachwyt nad moim ślicznym dzidziusiem.

Autorka: Ewelina Wójcik

 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Babeczki bananowe z mąki bananowej

mamprzepis.pl, 15.05.2024

Ile kosztuje dobra deskorolka?

MarysiaB, 12.05.2024

Kiedy zabawa w Akuku?

MarysiaB, 11.05.2024

Ile czasu wchłania się czopek?

MarysiaB, 11.05.2024

Jakiej firmy buty do przedszkola?

MarysiaB, 10.05.2024

Jaka huśtawkę wybrać?

MarysiaB, 10.05.2024

Ile hamuje ciężarówka?

Katarzyna Mróz, 09.05.2024

Jakie klocki języki wybrać?

MarysiaB, 09.05.2024