Rozdarte serce Matki po rozwodzie

Każdego dnia dziecko traci rodzica, każdego dnia w domach polaków dochodzi do tragedii. Tragedii dziecka, któremu wali się grunt pod nogami. Dziecka, które do tej pory miało mamę i tatę. Rodziców, wspólny dom i pozorne szczęście.

Dzisiejsze czasy są trudne i o tym wie każdy. Dni są coraz krótsze, pory roku zmieniają się niepostrzeżenie. Rodzice są tak zajęci pracą, pogonią za pieniądzem czy lepszym jutrem, że zapominają o małym człowieku, który w tym świecie się gubi.

Dziecko w trakcie rozwodu i po nim, bo dziś ten temat jest mi bliski, jest rozdarte jak sosna z Ludzi bezdomnych. Dziecko jest niczym bohater filmu Mr. Nobady, który został postawiony przed wyborem mama czy tata. Wyborem, którego żadne dziecko nie powinno dokonywać. Mama i tata zawsze będą rodzicami, tylko nie zawsze muszą mieszkać w jednym domu i niekoniecznie muszą się lubić. Dziecko powinno czuć się bezpiecznie zarówno u mamy jak i u taty. Niepotrzebne są przepychanki, śledztwa czy codzienne porachunki.

Rodzice mają na celu wychować dziecko jak najlepiej, czyli dać możliwość rozwoju, możliwość poznania tańca, zajęć plastycznych czy podróży. Nie pozwalajmy, żeby przez nasze ego i skrzywdzoną duszę, doprowadzić do zabicia w dziecku pasji i chęci życia. Do zabicia w dziecku po prostu dziecka.

Z perspektywy czasu wiem że dobrze zrobiłam odchodząc. Dla swojego dziecka chce jak najlepiej i chce żeby wychowywało się w bezpiecznym i szczęśliwym domu. Trafić na drugą połówkę jest trudno, starajmy się ukierunkowywać nasze dziecko aby potrafiły dokonać dobrego wyboru.

 

Patrycja Majcher z bloga live4live.pl

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Test odpowiedzialności

Tygrysiaki, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021