Poród rodzinny to ogromne wsparcie!

Witam wszystkie mamy, ktore zastanawiają się nad porodem, a dokładnie porodem rodzinnym.

Czy macie obawy czy to coś zmieni, kiedy partner bedzie przy porodzie? Czy po porodzie bedzie chcial utrzymywać stosunek seksualny? Większosć z nas pewnie słyszała opinie o tym, że gdy facet jest przy porodzie od razu sie po nim zmienia.

Ja postanowiłam te obawy wszystkim mamom rozwikłać, gdyż poród rodzinny jest przepiękny!

Wiem co teraz powiecie, co może być pięknego w porodzie rodzinnym? A jest i to naprawdę.

Kilka powodów, które zasługują na uwagę, oto one:

1. Nie jesteś sama na sali jak ten palec u nogi. Nie ma to jak rozmowa z bliską osobą niż z obcą, pewnie każda się z was zgodzi?

2. Mężczyzna jest w stanie zauwazyć jak kobieta się męczy przy rodzeniu ich ukochanego synka lub córki i dać jej w tych chwilach najwięcej uczucia. Polożna nam tego nie da.

3. Dostaniemy lepszą opiekę, gdyż zawsze kiedy będziecie miały większe skurcze to będziecie mogły poprosić swojego mężczyznę o to, żeby wam pomasował plecy, a tego od facetów nikt lepiej nie umie robić, zgodzicie się ze mną?

4. W czasie porodu będzie was wspierał i dawał motywację, żebyście dały radę.

5. Jest to najwspanialsze uczucie, kiedy twój facet jest z tobą na sali i na świat przychodzi wasz potomek, którego można od razu wspólnie zobaczyć i dotknąć.

Ja mam dwójkę dzieci i przy każdym z nich przy porodzie był mój mąż i szczerze wam powiem, nic się od tamtego czasu nie zmieniło pomiędzy nami. Być może oprócz tego, że teraz potrafi bardziej zrozumieć moje zmęczenie i docenić moją opiekę nad dziećmi.

Na podsumowanie dodam, iż poród rodzinny jest super! A jak ktoś wam będzie gadał bzdury, że wasz facet może się zmienić po porodzie, to nie sluchajcie, bo wpadniecie w paranoję i najważniejsze: JEŚLI TWÓJ FACET NIE CHCE BYĆ PRZY PORODZIE, TO NIC NA SIŁĘ, BEZ ZMUSZANIA. ALE JEŚLI CHCE BYĆ, NIE ZABRANIAJ MU TEGO, ŻEBY NIE POMYŚLAŁ, ŻE GO ODTRĄCASZ.

I ostatnie: BĄDŹ NASTAWIONA POZYTYWNIE, BO STRACH JEST NAJGORSZYM DORADZCĄ!

Mama Weroniki i Kubusia

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Czy fascynatory są modne?

MarysiaB, 21.04.2024

Jak dostać zestaw LEGO za darmo?

MarysiaB, 20.04.2024

Jaki syntezator na początek?

MarysiaB, 19.04.2024

Płatki jaglane na mleku

RozszerzanieDiety, 19.04.2024

Opowieści o kolorach

lecibocian, 18.04.2024