Poród rodzinny to ogromne wsparcie!

Witam wszystkie mamy, ktore zastanawiają się nad porodem, a dokładnie porodem rodzinnym.

Czy macie obawy czy to coś zmieni, kiedy partner bedzie przy porodzie? Czy po porodzie bedzie chcial utrzymywać stosunek seksualny? Większosć z nas pewnie słyszała opinie o tym, że gdy facet jest przy porodzie od razu sie po nim zmienia.

Ja postanowiłam te obawy wszystkim mamom rozwikłać, gdyż poród rodzinny jest przepiękny!

Wiem co teraz powiecie, co może być pięknego w porodzie rodzinnym? A jest i to naprawdę.

Kilka powodów, które zasługują na uwagę, oto one:

1. Nie jesteś sama na sali jak ten palec u nogi. Nie ma to jak rozmowa z bliską osobą niż z obcą, pewnie każda się z was zgodzi?

2. Mężczyzna jest w stanie zauwazyć jak kobieta się męczy przy rodzeniu ich ukochanego synka lub córki i dać jej w tych chwilach najwięcej uczucia. Polożna nam tego nie da.

3. Dostaniemy lepszą opiekę, gdyż zawsze kiedy będziecie miały większe skurcze to będziecie mogły poprosić swojego mężczyznę o to, żeby wam pomasował plecy, a tego od facetów nikt lepiej nie umie robić, zgodzicie się ze mną?

4. W czasie porodu będzie was wspierał i dawał motywację, żebyście dały radę.

5. Jest to najwspanialsze uczucie, kiedy twój facet jest z tobą na sali i na świat przychodzi wasz potomek, którego można od razu wspólnie zobaczyć i dotknąć.

Ja mam dwójkę dzieci i przy każdym z nich przy porodzie był mój mąż i szczerze wam powiem, nic się od tamtego czasu nie zmieniło pomiędzy nami. Być może oprócz tego, że teraz potrafi bardziej zrozumieć moje zmęczenie i docenić moją opiekę nad dziećmi.

Na podsumowanie dodam, iż poród rodzinny jest super! A jak ktoś wam będzie gadał bzdury, że wasz facet może się zmienić po porodzie, to nie sluchajcie, bo wpadniecie w paranoję i najważniejsze: JEŚLI TWÓJ FACET NIE CHCE BYĆ PRZY PORODZIE, TO NIC NA SIŁĘ, BEZ ZMUSZANIA. ALE JEŚLI CHCE BYĆ, NIE ZABRANIAJ MU TEGO, ŻEBY NIE POMYŚLAŁ, ŻE GO ODTRĄCASZ.

I ostatnie: BĄDŹ NASTAWIONA POZYTYWNIE, BO STRACH JEST NAJGORSZYM DORADZCĄ!

Mama Weroniki i Kubusia

Komentarze Facebook

Najnowsze

Zona Programisty
Zona Programisty
Zona Programisty
Zona Programisty
Zona Programisty
Zona Programisty
Zona Programisty
Zona Programisty
Zona Programisty
Zona Programisty

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam